کد خبر: 219010 A

طرح محدودیت تردد ناوگان باری فرسوده با شرایط تعیین شده به ادارات کل حمل‌ونقل و پایانه‌های سراسر کشور ابلاغ شد.

بر اساس بخشنامه جدید طرح محدودیت تردد ناوگان باری فرسوده، از ۱۰ آبان‌ماه سال‌جاری، ناوگان باری با سن ۴۰ سال و بالا‌تر از دو مبداء بندر امام‌ خمینی(ره) و بندرعباس تنها مجاز به بارگیری و حمل کالا در محدوده استان مربوطه هستند.

به گزارش ایلنا از روابط‌ عمومی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، غلامحسین دغاغله مدیرکل دفتر حمل و نقل کالا با بیان این خبر، افزود: براساس بررسی‌ها و مطالعات انجام گرفته در بهبود شاخص‌ها و الگوهای حمل‌ونقل و ضرورت افزایش راندمان ناوگان باری کشور و در جهت تقویت نوسازی ناوگان طرح محدودیت تردد ناوگان باری فرسوده با شرایط تعیین شده به ادارات کل حمل‌ونقل و پایانه‌های سراسر کشور ابلاغ شد.

دغاغله اظهار داشت: به منظور جلوگیری از اختلال در حمل‌ونقل کالا، با مقامات و مسؤولین استانی و تشکل‌های صنفی و اطلاع‌رسانی درخصوص اجرای طرح مذکور در مکان‌های بارگیری و پایانه‌های بار هماهنگی‌های لازم انجام شده است.

وی با اشاره به برنامه‌های گسترده سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای جهت بالابردن ضریب بهره‌وری در بخش حمل‌ونقل کالا در کشور تاکید کرد: شرکتهای حمل‌ونقل، صاحبان کالا و حتی رانندگان با استقبال از برنامه‌های بهینه‌سازی در بخش همواره در کنار و همراه برنامه‌های سازمان بودند به وی‍‍ژه تشکلهای صنفی که به عنوان بازوان پرتوان حاکمیت محسوب می‌شوند.

مدیرکل دفتر حمل‌ونقل کالا با روشن خواندن افق‌های پیش‌روی بخش حمل‌ونقل کالا اعلام داشت: سازمان همواره آمادگی پذیرش پیشنهادات و راه‌کارهایی که در توسعه و ارتقاء جایگاه بخش مؤثر باشد از سوی صاحب‌نظران و فعالان در صنعت حمل‌ونقل جاده‌ای را داشته و استقبال نیز می‌نماید.

لازم به ذکر است طرح محدودیت تردد ناوگان باری بالای ۴۰ سال که مقرر بود مدتی قبل به اجرا درآید پس از بحث‌های کار‌شناسی مقرر است به اجرا درآید.

امام خمینی بهره وری جاده حمل و نقل روابط عمومی سازمان راهداری و حمل شاخص صنعت حمل ناوگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر