کد خبر: 222586 A

فرمانده نیروی انتظامی:

در سال ۸۲ بنابر آمارهای رسیدگی به تخلفات در کمیسیون‌ها چهار هزار و ۱۱۲ پرونده در کمیسیون‌ها مطرح شده که منتج به اخراج و معاف از خدمت ۲هزار و ۶۰۰ نفر شده است.

فرمانده نیروی انتظامی بر لزوم توجه به معیشت و منزلت کارکنان تاکید کرد و آن را امری مهم و تاثیرگذار در افزایش سلامت اداری در میان دستگاهها عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار اسماعیل احمدی مقدم در همایش ملی پلیس و ارتقای سلامت اداری طی سخنانی اظهار داشت: ناجا سازمانی بسیار گسترده و وسیع به لحاظ مکانی است و از نظر زمانی نیز بدون تعطیلی است و در همه روزها مشغول انجام وظیفه است.

وی تاکید کرد: بخشی از کسانی که به ناجا مراجعه می کنند، شاکیان و نیز کسانی هستند که علیه آنها شکایتی اقامه شده است و طبیعتا ناجا باید مقدمات کار را برای صلح و سازش فراهم کند، اما هر دو طرف سعی دارند که نظر مامور قانون را برای اثبات حقانیت جلب کنند.

احمدی‌مقدم تصریح کرد: در برخورد با تبهکاران و مجرمان حمایت مردم پشتوانه ناجا است، اما کسانی که مورد برخورد قرار می گیرند، در سطح ناراضیان هستند.

وی خاطر نشان کرد: در همه دنیا در ارزیابی سلامت اداری معمولا دستگاه پلیس در پایین‌ترین مراتب سلامت کشورها قرار دارد و کسانی که در دستگاه قضا هستند، طبیعتا بیشتر در معرض فساد و سوء استفاده از قدرت هستند تا سازمانهایی مانند آموزش وپرورش یا دانشگاهها و مراکز فرهنگی که طبیعتا در بالاترین رتبه سلامت اداری قرار می‌گیرند.

احمدی مقدم با بیان اینکه مبارزه با فساد یکی از مهمترین عوامل بقا و استمرار حکومت‌هاست، گفت: دو عنصر بسیار مهم برای توجیه حکومت‌ها وجود دارد که عبارتند از کارآمدی و مبارزه با فساد.

این مقام ارشد نیروی انتظامی تصریح کرد: مبارزه با فساد یعنی افزایش کارآمدی و امروز ما به خود تبریک می‌گوییم که ناجا ‌به عنوان پیشگام خود را بوته آزمایش در این مسیر قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه ما که داعیه دار حکومت اسلامی هستیم باید سرآمد مبارزه با فساد باشیم، افزود: در مبارزه با فساد رفتارهای شعاری، ضربتی و احساسی پاسخگو نیست و به دلیل داشتن حالت ارتجاعی در فساد اگر مبارزه مبتنی بر برنامه دراز مدت و عزم جدی و مبتنی بر قوانین و مقررات نباشد، حتما به نتیجه نمی‌رسد و حالت ارتجاعی او را به نقطه قبل و حتی بدتر از قبل برمی‌گرداند.

احمدی مقدم با تاکید بر تاثیر محیط و اصلاح محیط بر میزان سلامت اداری افزود: مبارزه با فساد نیاز به روش‌های دقیق و قابل سنجش در درون و برون سازمان و دستگاه‌های دیگر دارد.

وی افزود: باید بتوانیم نمایشگرهایی را پیش روی سازمان نصب کنیم که همواره هشدارهایی را در رابطه با فساد به ما ارائه دهد.

وی گفت: نیروی انتظامی افتخار دارد که گامهای بلندی را در رابطه با مبارزه با فساد برداشته و امروز ما دست نیاز به سوی اندیشمندان دراز کرده‌ایم تا بتوانیم یک مبارزه علمی و دقیق با فساد داشته باشیم و این جلسه بعد از سال‌ها مبارزه جدی با فساد امروز برگزار شده و گامی را به عنوان اقدام مکمل برداشته‌ایم.

فرمانده ناجا انتقادپذیری را یکی دیگر از نکات مهم در مبارزه با فساد عنوان کرد و افزود: نباید تنها به دنبال تمدید و مدح وثنا بود و این یک آفت بزرگ است که مسئولان اگر جایی اسمی از آنها برده نشود، ناراحت می شوند و اگر از آنها انتقادی صورت گیرد، پرخاشگری می‌کنند.

وی تاکید کرد: البته آنکه با قصد تخریب انتقاد می‌کند، بحثدیگری دارد.

احمدی مقدم گفت: در سلامت اداری دو گروه مورد سنجش قرار می‌گیرند؛ آنهایی که مشاهده‌گر هستند و آنهایی که بنابر شنیده‌های خود قضاوت می‌کنند و حال باید پرسید که آیا آوازه ما در نزد مراجعه کنندگان همانگونه است که از بیرون قضاوت می‌شود.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه ما در نیروی انتظامی گامهای بلندی را برداشته‌ایم، گفت: در سال ۸۲ بنابر آمارهای رسیدگی به تخلفات در کمیسیون‌ها چهار هزار و ۱۱۲ پرونده در کمیسیون‌ها مطرح شده که منتج به اخراج و معاف از خدمت ۲هزار و ۶۰۰ نفر شده است.

وی افزود: در سال ۹۲ این عدد به ۲ هزار و ۱۰۰ نفر کاهش پیدا کرده و در نیمه اول سال جاری نیز ۶۶۶ پرونده مورد بررسی قرار گرفته و ۳۱۰ نفر اخراج شده اند.

احمدی‌مقدم با تاکید بر تاثیر نظام شایسته سالاری بر افزایش سلامت اداری گفت: مدیرانی باید انتخاب شوند که خدمات و زحمات آنها دقیقا ارزیابی شده باشد و مسیر شایسته سالاری را به خوبی پیموده باشند.

این مقام ارشد نیروی انتظامی با بیان اینکه با طرح حقوق شهروندی با کاهش ۸۰ تا ۹۰ درصدی تخلفات ماموران نیروی انتظامی مواجه بوده‌ایم، خاطر نشان کرد: برای پیشگیری از بوجود آمدن حوادثی مانند کهریزک در سال ۸۹ و برای جلوگیری از تکرار آن و با تاکید برحقوق شهروندی امروز نمره ما از ۲۵ به ۸۵ رسیده است.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه اصلاح فرآیندها از طریق استمرار مدیریت کیفیت یکی دیگر از عوامل موثر در افزایش سلامت اداری است، تصریح کرد: ما در ارزیابی‌ها می‌بینیم که مردم کمترین نمره را به فضاهای فیزیکی نظیر کمبود آب سردکن‌ها و غیره می‌دهند و در حال حاضر رفتار کارکنان ما بعد از این همه استانداردسازی بالاترین نمره را در رضایت مندی مردم دارد و پایین‌ترین نمره مربوط به تسهیلات و فضای فیزیکی است.

احمدی مقدم همچنین با تاکید بر افزایش قدرت پاسخگویی و پالایش سازمان از وجود مدیران فاسد و ناسالم گفت: همانگونه که مقام معظم رهبری فرموده‌اند افرادی که مرتکب تخلفات سنگین می‌شوند، باید در واحدشان معرفی و مورد مجازات قرار گیرند و حتی اگر حکم اعدام و شلاق برای آنها در نظر گرفته می‌شود، این مجازات باید در ملاء عام صورت گیرد تا از تکرار چنین تخلفاتی جلوگیری شود که البته ما تاکنون مجازات اعدام در رابطه با تخلفات اداری نداشته‌ایم.

وی افزود: ما نیز اعلام کردیم، اگر چنانچه کسی اخراج شد باید در مراسم صبحگاه خلع لباس و تحقیر شود و بعد از سازمان اخراج گردد.

وی افزود: حتی اگر شلاق دارد باید همانجا این مجازات اجرا گردد تا دیگران حساب ببرند و مردم احساس کنند که اگر در ناجا تخلفی صورت می گیرد نیروی انتظامی نه تنها منکر نمی‌شود بلکه برخورد هم می کند.

وی همچنین با تاکید بر تاثیر تشویق کارکنان صحیح العمل در افزایش سلامت اداری گفت: در شش ماهه نخست امسال ۳۶۰۰ نفر به دلیل رد رشوه و گزارش رشوه حدود یک میلیارد و ۱۰۰میلیون تومان تشویق شدند.

اسماعیل احمدی مقدم پالایش حقوق سلامت قانون قوانین و مقررات مقام معظم رهبری نیروی انتظامی مبارزه فساد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر