کد خبر: 225699 A

با هدف کاهش تخلفات تلفنی؛

برخی از زندانیان از داخل زندان اقدام به تخلفات تلفنی کرده نموده و طی تماس با افراد بیرون از زندان خود را با عناوین مختلف معرفی و به بهانه‌های مختلف اقدام به تهدید، کلاهبرداری و مزاحمت تلفنی می‌کردند.

مدیر مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ گفت: با هدف کاهش تخلفات تلفنی، شبکه هوشمند تلفن ثابت برای نخستین ‌بار در سطح زندانهای کشور در شکل نوین جهت ارائه خدمات مناسب به مددجویان در مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ راه‌اندازی شد.

به گزارش ایلنا، اصغر فتحی گفت: برخی از زندانیان از داخل زندان اقدام به تخلفات تلفنی کرده نموده و طی تماس با افراد بیرون از زندان خود را با عناوین مختلف معرفی و به بهانه‌های مختلف اقدام به تهدید، کلاهبرداری و مزاحمت تلفنی می‌کردند.

فتحی افزود: جهت پیشگیری از این اقدامات در جلسه کمیته‌های امنیت و کاهش آسیب مجتمع تصمیم گرفته شد تا تلفن‌های ندامتگاه به شکلی نوین هوشمند شده تا شاهد این گونه رفتار‌های هنجارشکنانه نباشیم. در این راستا مقرر گردید یک کارت تلفن هوشمند که ۵ شماره تماس ضروری مددجو درآن ذخیره شده در اختیار وی قرار گیرد تا در ساعات و ایام مجاز امکان برقراری تماس با این ۵ شماره مقدور باشد. چنانچه صاحب کارت بعد از وارد کردن کد مخصوص کارت خود با شماره‌هایی غیر از ۵ شماره ذخیره شده در کارت تماس بگیرد با پیام خطا از سوی سیستم مواجه شده و در صورت تکرار خطا کارت وی غیر فعال می‌شود.

رییس کمیته امنیت مجتمع ادامه داد: این کارت‌ها جایگزین کارتهای تلفن همگانی می‌شوند و با هماهنگی‌های انجام گرفته با بانک پاسارگاد بوسیله پوز‌های نصب شده در داخل اندرزگاه‌ها قابل شارژ است. بدین ترتیب علاوه بر جلوگیری از تخلفات تلفنی مشکلات ناشی از نوسانات تهیه کارت‌های همگانی نیز برطرف می‌شود.

مدیر مجتمع در مورد تجربه این روش در زندانهای دیگر گفت: این کار برای اولین بار در سطح زندانهای کشور در مجتمع در حال اجرا است و اندرزگاه‌های زندان شماره یک مجتمع به این شیوه تجهیز شده و هم اکنون به بهره برداری رسیده است و در زندانهای شماره دو و سه مجتمع نیز در حال راه اندازی می‌باشد وامیدواریم با توجه به اجرای موفق این طرح در مجتمع زندانهای دیگر نیز از این شیوه استفاده نمایند.

تلفن زندان مشکلات کشور راه تلفنی اندازی مجتمع هوشمند تخلفات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر