کد خبر: 234924 A

به گفته مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران این گشت‌ها برای بررسی و کنترل وضعیت بازار نان آغاز و تا هر زمانی که نیاز باشد ادامه خواهد داشت و برابر قانون نانوایی‌های متخلف پس از ۳ مرتبه تخلف و جریمه شدن پلمپ می‌شوند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران ضمن حضور در گشت های مشترک به نانوایان متخلف هشدار داد که در صورت ۳ مرتبه تکرار تخلف، نانوایی پلمپ خواهد شد.

به گزارش ایلنا از پایگاه اطلاع رسانی سازمان تعزیرات حکومتی، به دنبال اعلام خبر گرانی نان تا سقف سی درصد بار دیگر بازار تخلفات برخی نانوایان سودجو داغ شد که در طول این مدت اداره کل تعزیرات حکومتی ستان تهران با همکاری دستگاه های نظارتی به بازرسی و کنترل بازار نان پرداختند تا اینکه روز بیست و چهارم آذرماه سال جاری جلسه کارگروه گندم، آرد و نان تهران منجر به تصویب مصوبه ای شد که براساس آن نرخ جدیدی برای نان تعیین شده بود.

بنابراین مصوبه از تاریخ ۲۴ آذرماه ۱۳۹۳، نان بربری با وزن چانه ۶۰۰ گرم به قیمت ۶۵۰ تومان، نان سنگک با وزن چانه ۶۶۷ گرم به قیمت ۸۰۰ تومان، تافتون و لواش گردان با وزن چانه ۱۷۲ گرم به قیمت ۲۱۰ تومان و تافتون سنتی با وزن چانه ۲۸۷ گرم به قیمت ۴۰۰ تومان به مشتریان عرضه خواهد شد و تخطی از این مصوبه تخلف محسوب می شود و در صورت گزارش مردمی و یا گزارش دستگاه های نظارتی، تعزیرات حکومتی وارد عمل خواهد شد.

با تصویب این مصوبه، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران با ارسال نامه ای آمادگی این اداره کل برای افزایش گشت های نظارتی را اعلام کرد و با معرفی بازرسان و کارشناسان از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت و دانشگاه های علوم پزشکی سرانجام در روز پنجشنبه ۲۷ آذرماه سازماندهی گشت ها صورت گرفت. در این روز حدود ۱۲ اکیپ شامل رئیس شعبه تعزیرات حکومتی، بازرسان صنعت، معدن و تجارت و کارشناس دانشگاه های علوم پزشکی در سطح شهر به انجام گشت مشترک پرداختند.

این گشت ها در دو نوبت صبح و عصر برگزار شد که در نوبت گشت صبح یکی از گشت ها با همراهی محمد محمدی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران و نعمت الله ترکی معاون برنامه ریزی استانداری تهران انجام شد که با استقبال مردم روبرو شد.
این ۱۲ اکیپ در مناطق ۱۰،۱۱، ۱۶،۱۷، ۱۹،۲۰، ۱،۳، ۴،۷، ۸،۱۲، ۱۳،۶، ۵،۲، ۲۲،۲۱، ۱۸ و ۹ مستقر بودند که علاوه بر گرانفروشی و کم فروشی، عرضه خارج از شبکه و عدم رعایت بهداشت و حق مشتری از تخلفاتی بود که به آن رسیدگی شد.

به گفته مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران این گشت ها برای بررسی و کنترل وضعیت بازار نان آغاز و تا هر زمانی که نیاز باشد ادامه خواهد داشت و برابر قانون نانوایی های متخلف پس از ۳ مرتبه تخلف و جریمه شدن پلمپ می شوند.

استان تهران استانداری تهران تعزیرات دانشگاه های علوم پزشکی سازمان صنعت معدن و تجارت صنعت معدن و تجارت قانون گرانی معاون برنامه ریزی وزن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر