کد خبر: 235963 A

ماموران فرماندهی انتظامی بخش چهاردانگه اسلامشهر برابر اخبار واصله مبنی بر خرید و فروش سیگار قاچاق موفق شدند فرد مورد نظر را در یک عملیات پلیسی دستگیر کنند.

با تلاش نیروهای انتظامی و پلیس، هزاران نخ سیگار قاچاق داروهای غیرمجاز کشف و ضبط شد.

به گزارش ایلنا از پایگاه خبری پلیس آگاهی، بیش از هزاران نخ سیگار در اسلامشهر، حاجی آباد، ایرانشهر، کرج و سلماس کشف و ضبط شد.

اخبار کشفیات سیگار قاچاق و داروها و محصولات دخانی غیرمجاز در هفته گذشته به شرح زیر است:

کشف ۱۴۶هزار نخ سیگار قاچاق در اسلامشهر

فرمانده انتظامی شهرستان اسلامشهر غرب استان تهران از کشف ۱۴۶هزار نخ سیگارخارجی قاچاق خبر داد.

سرهنگ " ابراهیم حسن آبادی " با اعلام این خبر گفت: ماموران فرماندهی انتظامی بخش چهاردانگه اسلامشهر برابر اخبار واصله مبنی بر خرید و فروش سیگار قاچاق موفق شدند فرد مورد نظر را در یک عملیات پلیسی دستگیر کنند.

حسن آبادی افزود: در این عملیات یک نفر قاچاقچی سیگار به همراه ۱۴۶هزار نخ انواع سیگار قاچاق به هویت " ح - ر " کشف شد.

گفتنی است، متهم پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی گردید.

سرهنگ " حسن آبادی " خاطر نشان کرد: اعتیاد و مصرف سیگار یکی از علل اصلی بروز بیماری های تنفسی، قلبی، عروقی و… بوده و مورد توجه اکثر مراکز علمی و سیاستگذاری های بهداشتی قرار دارد و موجب اختلال در کانون خانواده و سلامت و بهداشت عمومی می شود.

۴۱۵ هزار نخ سیگار قاچاق در حاجی آباد توقیف شد

فرمانده انتظامی حاجی آباد " هرمزگان " از کشف ۴۱۵ هزار نخ انواع سیگار خارجی قاچاق طی یک عملیات موفق پلیسی در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ " ناصر آبزن " در تشریح این خبر گفت: در راستای اجرای طرح مقابله با قاچاق کالای ممنوعه و دخانی، با تلاش پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان پس از انجام یک ماه کار اطلاعاتی و گسترده، مأموران از قصد جابه جایی چند محموله بزرگ کالای قاچاق دخانی مطلع شدند و رسیدگی به آن را به طور ویژه در برنامه کار خود قرار دادند.

وی افزود: با تشکیل چند اکیپ ویژه و اعزام به مسیرهای احتمالی تردد قاچاقچیان، محدوده های مورد نظر توسط مأموران کنترل که با چندین ساعت مراقبت سرانجام ۲ دستگاه خودرو مشکوک شناسایی و با عکس العمل سریع پلیس متوقف شدند.

فرمانده انتظامی حاجی آباد با اشاره به کشف ۴۱۵ هزار نخ انواع سیگار خارجی قاچاق و غیر مجاز از دو خودروی توقیف شده، تصریح کرد: در این عملیات ۴ قاچاقچی دستگیر شدند که به همراه کالاهای مکشوفه جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

کشف بیش از ۸ هزار داروی قاچاق در ایرانشهر

با دستگیری چهار عامل توزیع داروهای غیر مجاز در شهرستان " ایرانشهر " استان سیستان و بلوچستان، ۸ هزار و ۵۲۶ داروی قاچاق کشف شد.

سرهنگ " محمد دفتری " در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی کسب خبری مبنی بر اینکه تعدادی از افراد سودجو اقدام به فروش داروهای غیر مجاز و قاچاق در حاشیه یکی از خیابان ها می کنند، بلافاصله ماموران بررسی موضوع را آغاز کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان ایرانشهر افزود: ماموران پس از شناسایی محل به منطقه اعزام و موفق به دستگیری تعداد چهار نفر در این رابطه شده و در بازرسی از وسایل این افراد هشت هزار و ۵۲۶ عدد انواع داروهای غیر مجاز و قاچاق شامل قرص های ترامادول، شربت متادون، اکس تازی و آمپول کشف کردند.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: پس از تکمیل پرونده متهمان به همراه داروهای مکشوفه به مراجع قضائی معرفی شدند.

کشف بیش از ۷۸۷ هزار نخ سیگار قاچاق در کرج

با تلاش ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان البرز تعداد ۷۸۷ هزارو ۹۰۰ عدد نخ سیگار قاچاق در طرح مبارزه با قاچاق کالا از انباریها و غرفه بازار های کرج کشف شد.

سرهنگ «کامرانی صالح» فرمانده انتظامی استان البرز با اعلام این خبر گفت: در راستای اجرای طرح های مبارزه با قاچاق کالا و ارز به ویژه مبارزه جدی با قاچاق انواع سیگار خارجی و فاقد هالوگرام، ۳ اکیپ از اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی و ۴ اکیپ از نیروهای یگان امداد شهرستان کرج با حضور نمایندگانی از کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استانداری البرز این طرح را در بازارهای کرج به مرحله اجرا درآوردند.

سرهنگ کامرانی صالح افزود: در بازرسی از غرفه های توزیع کالای دخانی و همچنین انبار های اطراف بازار تعداد۷۸۷ هزارو ۹۰۰ عدد نخ سیگار قاچاق(۳۹ هزارو ۳۹۵ عدد پاکت)، تعداد ۲۵۳ پاکت توتون و مقدار ۲۳ هزارو ۴۰۰ گرم تنباکوی قاچاق به ارزش تقریبی یک میلیارد و ۵۹۵ هزارو ۸۰۰ ریال از تعداد ۲ انبار، ۱۳ مغازه و غرفه در بازار های مذکور کشف شد.

وی گفت: در این رابطه ۳ دستگاه خودرو متخلف توقیف و تعداد ۱۸ نفر متهم نیز دستگیر که پس از انتقال به پلیس آگاهی و تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

کشف ۱۷۳ هزار و ۹۸۰ نخ سیگار قاچاق در سلماس

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی از کشف ۱۷۳ هزار و ۹۸۰ نخ سیگار قاچاق در شهرستان سلماس طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی گفت: برابر گزارش واصله مبنی بر اینکه فردی اقدام به نگهداری و عرضه و فروش سیگارت قاچاق در شهرستان سلماس می نماید رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران ان فرماندهی قرار گرفت.

سردار " شرفی " افزود: با انجام یکسری کارهای اطلاعاتی و پلیس محل فعالیت فرد مورد نظر شناسایی و پس از کسب دستور قضایی مورد بازرسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: در بازرسی از محل یاد شده ۱۷۳ هزار و ۹۸۰ نخ سیگارت قاچاق کشف و ضبط گردید.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی در پایان خاطرنشان ساخت: در این راستا یک نفر دستگیر و متهم پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی شد

آذربایجان غربی استان تهران اسلامشهر اعتیاد خرید و فروش خودرو سیگار فرمانده انتظامی شهرستان فرماندهی انتظامی قاچاق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر