کد خبر: 238881 A

بیشترین علت مراجعه به این مرکز نزاع است که علت آن هم وجود محله‌هایی با تراکم بالا و پرجمعیت در محدوده فعالیت این مرکز است که این جمعیت زیاد موجب بروز تنش و درگیری و نزاع می‌شود.

رئیس مرکز پزشکی قانونی جنوب تهران اعلام کرد: ماهانه بین ۲ هزار تا ۲ هزار و پانصد نفر به مرکز پزشکی قانونی جنوب تهران مراجعه می‌کنند که باید به این تعداد بیش از هزار مورد مشاوره از مراکز پزشکی قانونی دیگر را نیز اضافه کرد.

به گزارش ایلنا، قلی‌پور ضمن اعلام این آمار افزود: بیشترین علت مراجعه به این مرکز نزاع است که علت آن هم وجود محله‌هایی با تراکم بالا و پرجمعیت در محدوده فعالیت این مرکز است که این جمعیت زیاد موجب بروز تنش و درگیری و نزاع می‌شود.

وی افزود: پس از نزاع معاینات مربوط به تصادفات، طلاق، معاینه تعیین تحمل کیفر، تعیین سن و بررسی گواهی استعلاجی کارکنان قوه قضائیه سایر مراجعین به این مرکز را شامل می‌شوند.

رئیس مرکز پزشکی قانونی جنوب تهران گفت: در این مرکز علاوه بر پاسخ به استعلامات مراجع قضایی و انتظامی، معاینات مربوط به استخدام کارکنان ادارت دولتی و کانون وکلا نیز انجام می‌شود. وی افزود: با توجه به استقرار آزمایشگاه اورژانس الکل و مواد مخدر در این مرکز آزمایشات مربوط به تعیین الکل، روانگردان‌ها و مواد مخدر نیز به این مرکز ارجاع و پاسخ داده می‌شود.

بنابر گزارش اداره کل پزشکی قانونی استان تهران، قلی‌پور گفت: تقریباً تمام مکاتبات با مراجع قضایی به جز موارد محرمانه از طریق سیستم اتوماسیون قوه قضائیه انجام می‌شود.

استان تهران الکل روانگردان ها طلاق قوه قضائیه مواد مخدر جنوب مراجعه قانونی پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر