کد خبر: 238912 A

رییس سازمان زندان‌های کشور اعلام کرد:

آمار حاشیه نشینی در کشور رقم۹میلیون ۵۰۰هزار نفر است. / مشکل دیگر، خانواده زندانی است که اگر به آن‌ها توجه نشود چرخه جرم تکمیل می‌شود و با یک زندانی، تعداد۵نفر به جامعه بزهکار اضافه می‌شود.

رییس سازمان زندان‌های کشور اعلام کرد: حدود ۶۰ هزار نفر سارق در زندانهای کشور وجود دارد.

به گزارش ایلنا، اصغر جهانگیر گفت: آمار حاشیه نشینی در کشور رقم۹میلیون ۵۰۰هزار نفر است که این افراد خانه و کاشانه خود را‌‌ رها کرده و به امید زندگی بهتر به شهرهای بزرگ پناه آورده‌اند و با این مهاجرت با مشکلات جدیدی روبرو می‌شوند.

وی افزود: علاوه برحاشیه نشینی، حدود یک میلیون و پانصد هزار نفر در کشور معتاد وجود دارد و بیش از دو میلیون و ۲۰۰هزار نفر براساس آمار رسمی بیکار اعلام شده است.

رئیس سازمان زندان‌ها یادآور شد درکشور سه میلیون نفر به صورت مجردی و تنها زندگی می‌کنند و سالانه ۱۵۰هزار نفر براساس آمار رسمی کشور طلاق ثبت می‌شود و این یک نگاه اجتماعی فوق العاده منفی را برجامعه ما تحمیل می‌کند که تبعات منفی زیادی دارد.

وی افزود: همچنین در حال حاضر حدود۶۰ هزار سارق در زندان‌ها داریم.

مشاور رئیس دستگاه قضا اضافه کرد: باید به بحثمهاجرت، روستا‌ها، ناامنی‌ها و مسائل فرهنگی توجه جدی شود درغیر این صورت هرچه در زندان و قوه قضاییه مجازات را سنگین‌تر کنیم موفق نخواهیم بود و زیبنده نظام مقدس جمهوری اسلامی هم نیست.

وی یادآور شد: بحثمفصلی پیرامون مسائل و مشکلات زندان‌ها در هیأت دولت مطرح کردیم امیدواریم بتوانیم مشکلات و کمبودهای اعتباری زندان‌ها را مرتفع نماییم.

این مقام ارشد قضایی با تأکید براینکه زندانی محصول قوه قضاییه و زندان نیست، گفت: همه دستگاه‌ها در تولید این محصول نقش دارند باید علاوه بر ریشه‌ها و علل آن، به معلول هم توجه کنیم.

رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضاییه یادآور شد: مشکل دیگر، خانواده زندانی است که اگر به آن‌ها توجه نشود چرخه جرم تکمیل می‌شود و با یک زندانی، تعداد۵نفر به جامعه بزهکار اضافه می‌شود.

وی در ادامه، تأکید کرد: باید همه ما تلاش کنیم و مسئولین به وظایف خود عمل نمایند تا به صورت جهادی در جهت اصلاح مسائل مسلمین و جامعه به سمت و سویی که ریشه‌های جرم خشکانده و کنترل شود قدم برداریم..

جامعه جرم حاشیه نشینی خانواده دولت زندان قوه قضاییه مشکلات معتاد مهاجرت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر