کد خبر: 239036 A

از ابتدای فروردین تا آبان سال جاری رخ داد؛

در این حوادث۹ هزار و ۳۸۲ مرد و دو هزار و ۸۱۶ زن جان خود را از دست داده‌اند / استان‌های فارس با یکهزار و ۴۱، خراسان رضوی با ۹۳۷ و تهران با ۹۲۴ فوتی به ترتیب بیشترین آمار تلفات را در حوادثرانندگی در این بازه زمانی داشته‌اند.

۱۲ هزار و ۱۹۸ نفر از ابتدای فروردین تا آبان سال جاری در اثر تصادفات رانندگی در کشور جان باخته‌اند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که آمار تلفات ۱۳ هزار و ۱۳۵ نفر بود، کاهش هفت درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش ایلنا از سازمان پزشکی قانونی کشور، در این حوادث۹ هزار و ۳۸۲ مرد و دو هزار و ۸۱۶ زن جان خود را از دست داده‌اند.

استان‌های فارس با یکهزار و ۴۱، خراسان رضوی با ۹۳۷ و تهران با ۹۲۴ فوتی به ترتیب بیشترین و استان‌های ایلام با ۸۷، کهگیلویه و بویر احمد با ۱۳۴ و اردبیل با ۱۶۱ فوتی کمترین آمار تلفات را در حوادثرانندگی در این بازه زمانی داشته‌اند.

۲۱۷ هزار و ۱۹۰ مصدوم حوادثرانندگی نیز در این مدت به مراکز پزشکی قانونی کشور مراجعه کردند که از این تعداد ۱۵۵ هزار و ۴۲۵ نفر مرد و ۶۱ هزار و ۷۶۵ نفر زن بودند و این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل شش درصد کمتر شده است.

در آبان سال جاری نیز یکهزار و ۲۸۸ نفر در حوادثرانندگی جان خود را از دست دادند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۷.۱۳ درصد کاهش یافته است.

از کل تلفات حوادثرانندگی این مدت، ۹۷۵ نفر مرد و ۳۱۳ نفر زن بودند.

آمار مصدومان حوادثرانندگی که در آبان ماه به پزشکی قانونی مراجعه کرده‌اند، ۲۳ هزار و ۵۱۵ نفر بوده که نسبت به آبان سال گذشته ۱۱ درصد کمتر شده است.

تصادفات رانندگی خراسان رضوی سال اثر مدت زن آمار جاری حوادثرانندگی آبان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر