کد خبر: 242007 A

این شبکه متشکل از ۶ کارگاه و انبار تولیدی بود که در استان های مرکزی، تهران بزرگ، البرز، شرق و غرب استان تهران فعالیت داشت.

رئیس پلیس امنیت اخلاقی نیروی انتظامی از انهدام یک باند تولید و پخش تجهیزات ماهواره خبر داد و گفت: در این راستا ۲۱ نفر دستگیر و بیش از ۶۴۰ هزار قطعه از این تجهیزات کشف شد.

به گزارش ایلنا از پایگاه خبری پلیس سرهنگ محمد مسعود زاهدیان با اشاره به انهدام یک شبکه تولید دیش‌های ماهواره در کشور، گفت: این شبکه متشکل از ۶ کارگاه و انبار تولیدی بود که در استان های مرکزی، تهران بزرگ، البرز، شرق و غرب استان تهران فعالیت داشت.

وی با اشاره به اینکه همه اعضای این باند که ۲۱ نفر بودند دستگیر شدند و پرونده آنان در دست اقدام است، اظهار داشت: تعدادی کارگر خارجی نیز در این کارگاه ها فعال بودند که آنان نیز پس از دستگیری از کشور طرد شدند.

زاهدیان ادامه داد: کارگاه های تولیدی این افراد بسیار مجهز بوده تا جایی که کوره رنگ و تشکیلات پیشرفته ای برای پرس در این اماکن فعال بود؛ در حال حاضر تمام دیش های ایکس کروز که با عنوان خارجی در کشور به فروش می رسد همه تولید داخل است و این افراد با برچسب های تقلبی اقدام به تولید و پخش دیش ها در سراسر کشور می کردند.

به گفته رئیس پلیس امنیت اخلاقی ناجا در بررسی این کارگاه ها بیش از ۶۴۰ هزار قطعه انواع تجهیزات تولید دیش ماهواره کشف و کارگاه های این باند ۲۱ نفره پلمب و متهمان تحویل مراجع قضائی شد.

زاهدیان با اشاره به اینکه تعدادی از سوله های فعالیت این افراد متعلق به متهمان بوده است، گفت: البته مالکانی که اماکن خود را در اختیار افراد دیگر می گذارند در واقع در فعالیت های بزهکارانه مجرمان مشارکت می کنند و باید پاسخگوی مراجع قضائی باشند.

زاهدیان در ادامه به موضوع عفاف و حجاب در جامعه نیز اشاره و خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی از جریان ها و افراد سعی دارند حجاب را عاملی در برابر نظام و انقلاب اسلامی قرار دهند این در حالی است که جامعه ما همواره پایبند به نظام و موازین اخلاقی بوده و هر کجا که با پلیدی و پلشتی مواجه شده خود در امر به معروف و نهی از منکر و ایجاد زمینه های مناسب اجتماعی پیشتاز بوده اند.

استان تهران امر به معروف و نهی از منکر انقلاب اسلامی جامعه حجاب ماهواره نیروی انتظامی انهدام تولید تجهیزات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر