کد خبر: 242170 A

با عملیات پلیس در سحر‌گاه امروز؛

پلیس در ۱۵ روز اخیر به شناسایی سارقان حرفه‌ای با سابقه کیفری پرداخته و در راستای این موضوع، این سارقان حرفه‌ای با جرایم مرتبط با دزدی منزل، خودرو، زورگیری، کیف قاپی و یک باند ۴ نفره مربوط به جرائم جنایی دستگیر شدند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به دستگیری ۶۹ نفر از سارقان حرفه‌ای در تهران گفت: این افراد در ۱۲ باند مختلف در سطح شهر اقدام به سرقت می‌کردند، در بررسی‌های پلیس محدوده سرقت این افراد و همچنین محل سکونت و پاتوق آنها شناسایی و همه دستگیر شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سرهنگ عباسعلی محمدیان عصر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه گفت: سحر‌گاه امروز پلیس آگاهی تهران طی عملیاتی ضربتی در تهران و ۸ شهرستان حاشیه‌ای تهران توانست ۶۹ نفر از سارقین حرفه‌ای را دستگیر کرد.

وی در ادامه گفت: پلیس در ۱۵ روز اخیر به شناسایی سارقان حرفه‌ای با سابقه کیفری پرداخته و در راستای این موضوع، این سارقان حرفه‌ای با جرایم مرتبط با دزدی منزل، خودرو، زورگیری، کیف قاپی و یک باند ۴ نفره مربوط به جرائم جنایی دستگیر شدند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در تشریح اقدامات این سارقان گفت: این افراد در ۱۲ باند مختلف در سطح شهر اقدام به سرقت می‌کردند، در بررسی‌های پلیس محدوده سرقت این افراد و همچنین محل سکونت و پاتوق آنها شناسایی شد.

وی افزود: ۶ نفر از دستگیر شدگان مال‌خر اموال دزدی بودند، برخی از آنها نیز با سلاح سرد اقدام به سرقت اموال از موتورسیکلت‌ها و خودرو‌های باربری می‌کردند، به همین دلیل مقدار زیادی از اموال کشف شده نو بود.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ همچنین تاکید کرد: تعدادی از این سارقان نیز سارقان قطعات خودرو به خصوص کامپیوترهای خودرو بودند که بیشتر هم از ماشین‌های ۲۰۶ سرقت کرده‌اند، این قطعات قیمت بالایی دارند و تعداد محدودی از آن در بازار است.

وی دراین رابطه افزود: ۷ نفر از این سارقان اقدام به سرقت کامپیوترهای خودرو‌ها می‌کردند، پس از آن اموال مسروقه را در کارگاهی که در اسلامشهر تمیز کرده و برچسب و هولوگرام جعلی به آن نصب می‌کردند و در قالب کامپیوتر‌های خودرو نو در شهرستان‌ها به فروش می‌رساندند.

محمدیان با اشاره به اینکه ۴ نفر نیز در رابطه با جرایم جنایی دستگیر شده‌اند، گفت: اطلاعات این گروه در اولین فرصت اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی به دستگیری یک سارق زن همراه با این سارقان اشاره کرد و افزود: این سارق زن دستگیر شده طلاجات سرقتی را در طلافروشی‌ها به فروش می‌رساند.

اسلامشهر اصحاب رسانه پلیس آگاهی تهران پلیس آگاهی تهران بزرگ خودرو سرقت موتورسیکلت دستگیر حرفه سارقان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر