کد خبر: 253290 A

در پی وقوع یک فقره تصادف جرحی در شهرستان اردستان ماموران پلیس راهور بلافاصله جهت بررسی بیشتر به صحنه اعزام شدند که در پی اظهارات ضدو نقیض مصدوم حادثه وی جهت تحقیقات بیشتر به پلیس آگاهی منتقل شد.

فرمانده انتظامی استان اصفهان از دستگیری اعضای باندی که با ایجاد تصادف ساختگی توانسته بودند نزدیک به شش میلیارد ریال از بیمه های کشور کلاهبرداری کنند، خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار عبدالرضا آقاخانی اظهار داشت: در پی وقوع یک فقره تصادف جرحی در شهرستان اردستان ماموران پلیس راهور بلافاصله جهت بررسی بیشتر به صحنه اعزام شدند که در پی اظهارات ضدو نقیض مصدوم حادثه وی جهت تحقیقات بیشتر به پلیس آگاهی منتقل شد.

فرمانده انتظامی استان اصفهان افزود: در تحقیقات صورت گرفته از این جوان ۲۵ ساله مشخص شد اهل و ساکن اصفهان است و به دروغ خود را به نام دیگری معرفی کرده است.

این مقام مسئول عنوان داشت: با انجام اقدامات تخصصی و علمی سرانجام وی به کلاهبرداری از شرکت های بیمه با انجام تصادفات ساختگی با همدستی تعدادی از دوستانش در سطح کشور اقرار و عنوان کرد که هربار با عملی کردن نقشه خود در یکی از شهرها و انجام اعمال متقلبانه در مراکز ام آر آی و رادیو لوژی و تشکیل پرونده های قضائی از شرکت های بیمه مبالغ هنگفتی را به عنوان دیه دریافت و به شهر دیگری می رفتند.

بنابر گزارش پایگاه خبری پلیس آقاخانی تصریح کرد: با اعترافات این متهم جوان موضوع پرونده به پلیس آگاهی استان ارجاع داده شد و با تحقیقات وسیع و گسترده کارآگاهان تعداد پنج نفر دیگر از همدستان وی نیز شناسایی و در عملیات های جداگانه در سطح استان دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

این مقام انتظامی اظهار داشت: طبق اظهارات متهمان با انجام بیش از ۶۰ مورد تصادف ساختگی در شهرستان های اصفهان، اردستان، تنکابن، شهرکرد، سامان، داران، دولت آباد، یزد، اردکان، رامسر، چادگان و… نزدیک به ۶ میلیارد ریال از شرکت های بیمه بابت دریافت دیه کلاهبرداری کردند.

وی با هشدار به این گونه کلاهبرداری ها به شرکت های بیمه، تحقیقات در خصوص این پرونده را همچنان در دستور کار پلیس آگاهی استان عنوان کرد و اظهار داشت: از شرکت های بیمه و مراکز درمانی انتظار داریم در صورت برخورد با موارد مشکوک در زمینه تصادفات جرحی حتماً قبل از تشکیل پرونده و پرداخت دیه موضوع را با پلیس در میان بگذارند تا جلوی این گونه سوء استفاده ها با اقدامات بموقع و سریع گرفته شود.

استان اصفهان اصفهان ام آر آی پلیس آگاهی تصادف دولت شرکت های بیمه ماموران پلیس مراکز درمانی یزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر