کد خبر: 273387 A

سرپرست اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا گفت: دانش آموزان و خانواده ها باید دقت داشته باشند، در صورت خرید اینترنتی به مناسبت روز معلم، به اصالت سایت فروشگاهی و داشتن نماد اعتماد الکترونیک اطمینان داشته باشند.

به گزارش ایلنا، سرهنگ علیرضا آذردرخش افزود: با توجه به در پیش بودن روز معلم و ایجاد شور و شوق دانش آموزان و دانشجویان برای هر چه باشکوه تر برگزار کردن این مراسم، بازار خریدهای اینترنتی و هدیه هایی که به این منظور در سایت های فروشگاهی ارائه می شود، بسیار داغ تر از قبل است.

وی گفت: سودجویان فضای مجازی نیز از این فرصت سوءاستفاده کرده و اقدام به برپایی سایت های فروشگاهی می کنند که یا بعد از دریافت پول کالایی به خریدار ارائه نمی شود یا کالایی با کیفیتی بسیار پایین تر از کالای درخواستی به کاربر تحویل داده می شود.

بنابر گزارش پایگاه خبری پلیس آذردرخش با اشاره به شگردی دیگر در این حوزه گفت: برخی کلاهبرداران فضای سایبر با طراحی سایت های جعلی که از نظر ظاهری دارای شباهت بسیار زیادی با سایت اصلی است، اقدام به سرقت اطلاعات مهم بانکی کاربران می کنند.

وی تاکید کرد: دانش آموزان و خانواده ها باید دقت داشته باشند در صورت خرید اینترنتی، حتماً به اصالت سایت فروشگاهی و داشتن نماد اعتماد الکترونیک اطمینان داشته باشند.

سرپرست اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا به کاربران اینترنت و شهروندان توصیه کرد: در صورت مواجه شدن با موارد مشکوک می توانند آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت های سایبری، لینک ثبت گزارشات مردمی به این پلیس اعلام کنند.

الکترونیک خانواده دانش آموزان روز معلم خرید اینترنتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر