کد خبر: 187777 A

با مرگ ۳ معدنچی مصدوم؛

به گفته رئیس سازمان آتش نشانی شهر اردکان تمامی سه کارگری که در جریان انفجار اخیر معدن گرانیت «قلعه خرگوشی» مجروح شده‌ بودند، بر اثر شدت جراحات وارده جان خود را از دست دادند.

به گفته رئیس سازمان آتش‌نشانی شهر اردکان علاوه بر دو کارگری که زمان وقوع حادثه کشته شده بودند، سه کارگری که در جریان انفجار اخیر معدن گرانیت «قلعه خرگوشی» مجروح شده‌ بودند نیز بر اثر شدت جراحات وارده جان خود را از دست دادند.

«حسین دادآفرین» با یادآوری اینکه در جریان حادثه انفجار روز ۱۶ تیرماه سال جاری دو نفر از معدنچیان در همان محل انفجار کشته شده بودند، به خبرنگار ایلنا گفت: با مرگ سه معدنچی مجروح شده در این حادثه، شمار کشته شدگان انفجار روز ۱۶ تیرماه معدن سنگ گرانیت قلعه خرگوشی به ۵ نفر رسید.

نایب رئیس مجمع نمایندگان کارگران استان یزد بابیان اینکه معدنچیان مجروح پس از حادثه جهت مداوا به مراکز بیمارستانی منتقل شده بودن، گفت: مراسم تدفین و خاکسپاری سه کشته‌شده دیگر روز پنجشنبه ۲۶ تیرماه انجام شده‌است.

یاد آوری می‌شود حوالی ظهر روز دوشنبه(۱۶ تیر) در پی وقوع انفجار در معدن گرانیت قرمز قلعه خرگوشی اردکان واقع در شمال شرق این شهرستان پنج کارگر کشته و مجروح می‌شوند.

آن زمان «محمدحسین ریاحی»، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد بابیان اینکه در جریان این حادثه دو نفر از کارگران به نام‌های «جواد حسینی» و «مرادی‌نژاد» کشته و باقی‌آنها مجروح شده‌اند در تشریح این حادثه به ایلنا گفته بود: شماری از کارگران ظهر روز دوشنبه وارد انبار مواد منفجره معدن شده بودند. یکی از آنان علی رغم هشدار همکارانش سیگار روشن کرده و ته سیگارش به هر دلیلی روی یکی از محموله‌های فسفر افتاده که در ‌‌نهایت منجر به وقوع انفجار شده است.

حوادث کار کارگران یزد کارگران معدنچی حادثه معدن قلعه خرگوشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر