کد خبر: 201740 A

گفتگو با معاون عملیات آتش‌نشانی بندرعباس:

«در ابتدای وقوع حادثه نیروهای پاسگاه انتظامی رودخانه‌بر و جمعی از بسیجیان، نیروهای آتش‌نشانی روستای زیارت‌علی، هلال احمر رودان و نیروهای گردان مقاومت امام حسین رودان به‌خاطر نداشتن نیروی تخصصی و امکانات لازم از نیروهای هلال احمر بندرعباس درخواست کمک کردند.»

گروه‌های امداد و نجات شهرستان رودان(بندرعباس) پس از ۱۳ ساعت توانستند پیکرهای بی‌جان چهار کارگر از اهالی روستای جوزیر، دهستان بخش رودخانه در شهرستان رودان(بندرعباس) را از چاه بیرون بیاورند.

به گزارش ایلنا، در ساعت ۱۷ و ۲۰ دقیقه عصر روز چهارشنبه(۱۲ شهریورماه) چهار کارگر به نام‌های رستم درویش‌زاده فرزند محمد ۴۱ ساله، دارای ۴ فرزند و کارگر، عیسی درویش‌زاده فرزند محمد ۳۹ ساله و کارگر، سجاد درویشی فرزند ناصر ۲۶ ساله و کارگر ساختمان و یوسف درویشی فرزند غلام ۴۵ ساله و کارگر کارگاه بلوک‌زنی بعد از ورود به یک چاه خانگی بر اثر گازگرفتگی شدید، جان خود را از دست دادند.

مراحل امداد و نجات ۱۳ ساعت به طول انجامید

معاون عملیات آتش‌نشانی بندرعباس در گفتگو با ایلنا دلیل فوت این چهار نفر را گاز گرفتگی عنوان کرد و اظهار داشت: این حادثه به‌دنبال کمک روستاییان به فردی که در چاه گرفتار شده بود، رخ داد و به‌دلیل بالا بودن حس کمک‌رسانی در روستا افراد به گمان آن‌که می‌توانند به فرد حادثه‌دیده یاری برسانند، پی در پی به داخل چاه رفتتد که بر اثر انتشار گاز خفه شدند.

«حسن امینی‌زاده» در تشریح چگونگی وقوع حادثه به خبرنگار ایلنا گفت: در ابتدای وقوع حادثه نیروهای پاسگاه انتظامی رودخانه‌بر و جمعی از بسیجیان، نیروهای آتش‌نشانی روستای زیارت‌علی، هلال احمر رودان و نیروهای گردان مقاومت امام حسین رودان به‌خاطر نداشتن نیروی تخصصی و امکانات لازم از نیروهای هلال احمر بندرعباس درخواست کمک کردند.

معاون عملیات آتش‌نشانی بندرعباس ادامه داد: نیروهای هلال‌احمر بندرعباس ۵ ساعت پس از حادثه در محل حضور یافتند ولی به دلیل نبود امکانات و تجهیزات، نتوانستند کاری از پیش ببرند. سپس هماهنگی های لازم جهت حضور نیروهای تخصصی عملیاتی آتش نشانی و هلال احمر بندرعباس انجام گرفت و این نیروها ساعت ۶:۲۰ صبح یعنی ۱۱ ساعت پس از حادثه، در محل حضور یافتند و حدود ساعت ۸:۳۰ یعنی ۱۳ ساعت پس از حادثه، چهار فرد فوت شده را از داخل چاه، خارج کردند و پس از تأیید پزشک حاضر، جهت خاکسپاری به آرامستان روستا انتقال داده شدند.

امینی‌زاده با اشاره به کمبود امکانات در پایگاه‌های آتش‌نشانی شهرستان‌ها خواستار تخصیص بودجه و برگزاری دوره‌های آموزشی امداد و نجات چاه در این مراکز شد و در خاتمه گفت: با توجه به این‌که روستاییان اغلب کشاورز بوده و نقب چاه نیز بخشی از شغل آنهاست، از سازمان دهیاری و شهرداری‌های کشور استدعا دارم، جهت جلوگری از بروز این حوادثدر روستاها تعاملی با اداره کشاورزی بندرعباس داشته باشند تا شاهد چنین حوادثی نباشیم.

حوادث کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر