کد خبر: 380310 A

استاندار خراسان جنوبی تاکید کرد:

استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه اجرای طرح‌های پیشگیرانه در اولویت کاری ستاد مبارزه با مواد مخدر قرار می گیرد، گفت: اجرای برنامه‌های پیشگیرانه از ابتلای بسیاری از افراد به اعتیاد جلوگیری خواهد کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، وجه اله خدمتگزار خاطر نشان کرد: در حال حاضر اعتیاد به مواد مخدر به یک معضل بزرگ تبدیل شده ؛ این در حالیست که ایران اسلامی بیشترین تلاش و هزینه را تاکنون در زمینه پیشگیری و مبارزه با این معضل اجتماعی در دنیا به انجام رسانده و خواهد رساند.

وی به موضوع تفویض اختیار به مسئولان استانی در این زمینه اشاره کرد و ادامه داد: ستاد مبارزه با مواد مخدر در کشور باید با ارائه طرح ها و برنامه های جامع در زمینه پیشگیری و مقابله با مواد مخدر به استان ها، زمینه های اجرایی کردن آنها را نیز فراهم کند.

وی نظارت بر اجرای برنامه های استان ها در این زمینه را مورد تاکید قرار داد و یادآور شد: طرح ها و برنامه های مصوبی که در این زمینه به تصویب ستاد کشوری و نیز ستاد مبارزه با مواد مخدر در استان‌ها می‌رسد باید به معنی واقعی کلمه به کاهش تقاضا و نیز استعمال مواد مخدر منجر شود.

وی بابیان اینکه در حال حاضر مواد مخدر به عنوان یک تهدید جدی برای خانواده ها و جامعه به شمار می رود، گفت: ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور می تواند با ارائه برنامه های آموزشی در راستای آگاه‌سازی خانواده ها و نیز آشنا کردن آنان با آثار و پیامدهای خانمان سوز این امر تلاش کنند چرا که اعتیاد یک فرد به مواد مخدر می تواند یک خانواده را در معرض تهدید قرار دهد.

وی به امنیت پایدار استان خراسان جنوبی اشاره کرد و ادامه داد: خوشبختانه در حال حاضر ورود مواد مخدر از مرزهای این استان نزدیک به صفر است؛ این در حالیست که بسیاری از زندانیان و افرادی که در این زمینه دستگیر می شوند از سایر استان های کشور هستند.

مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری نیز در این دیدار با بیان اینکه سال گذشته ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار به منظور اجرای طرح های پیشگیرانه به خراسان جنوبی اختصاص یافت، گفت: امسال ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار پیشگیری از مواد مخدر به ستاد مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی اختصاص خواهد یافت.

عارف وهاب زاده ، با بیان اینکه در حال حاضر در حوزه پیشگیری از مواد مخدر اعتباراتی پیش بینی شده است، گفت:این اعتبارات در زمینه اجرای طرح های مرتبط با درمان، پیشگیری و مقابله با عرضه مواد مخدر هزینه خواهد شد.

وی گفت به منظور اجرای طرح‌های پیشگیری در استان‌ها اعتبار در نظر خواهیم گرفت، ادامه داد: امروزه مواد مخدر و اعتیاد به عنوان یک معضل اجتماعی باید مورد توجه همه دستگاه ها و نهادها قرار داشته باشد.

اعتیاد جامعه خراسان جنوبی ستاد مبارزه با مواد مخدر مواد مخدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر