کد خبر: 390007 A

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر خراسان جنوبی:

ایلنا: رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر خراسان جنوبی از کشف ۵۰ هزار نخ سیگار قاچاق در شهرستان بیرجند خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ حسن کاهنی اظهار داشت: مأموران ایست و بازرسی علی‌آباد بیرجند در بازرسی از یک دستگاه اتوبوس اسکانیا که از سیستان و بلوچستان عازم خراسان رضوی بود ۵۰ هزار نخ سیگار قاچاق کشف کردند که در این رابطه راننده اتوبوس دستگیر که با تشکیل پرونده به مراجع قانونی معرفی شد.

وی حمل کالای قاچاق را ضربه به تولید و سرمایه داخلی عنوان کرد و گفت: پلیس با کنترل مبادی ورودی و خروجی استان با قاچاقچیان کالا و ارز برخورد قانونی خواهد کرد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان خراسان جنوبی گفت: همچنین با اجرای طرح پاکسازی نقاط آلوده و جرم خیز در شهرستان طبس ۱۴ نفر خرده فروش مواد مخدر دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه طرح ارتقای امنیت اجتماعی و پاکسازی نقاط آلوده شهری و روستایی در مناطق جرم‌خیز این شهرستان اجرا شد افزود: مأموران با انجام اقدامات اطلاعاتی مناطق جرم‌خیز در شهرستان طبس و روستا‌ها را که به محل فعالیت خرده‌فروشان مواد مخدر تبدیل شده بود را شناسایی و ضمن پاکسازی این مناطق تعداد ۱۴ نفر خرده فروش مواد مخدر را دستگیر کردند.

کاهنی ادامه داد: در بازرسی از مخفیگاه این مته‌مان دستگیر شده مقادیری مواد مخدر سنتی و صنعتی از جمله یک کیلو و ۲۰۰ گرم تریاک، ۱۲ عدد آلات استعمال مواد مخدر، ۴ دستگاه خودروی سبک و سنگین، ۴ عدد ترازوی مخصوص توزین مواد مخدر و یک قبضه قمه کشف شد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان خراسان جنوبی با اشاره به اینکه مته‌مان دستگیر شده پس از تشکیل پرونده به منظور سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند افزود: اجرای این طرح باعث ارتقای احساس امنیت و دلگرمی مردم می‌شود.

وی با تأکید بر قاطعیت پلیس در برخورد با سوداگران مرگ، نجات نسل آینده جامعه از تهدید بزرگ مواد مخدر صنعتی و روانگردان را مشروط به همکاری و مشارکت فعال آحاد مردم و دستگاه‌های مرتبط دانست و به عموم شهروندان توصیه کرد: در صورت اطلاع از فعالیت مشکوک به ویژه در زمینه توزیع انواع مواد مخدر مراتب را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام کنند.

سیگار قاچاق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر