کد خبر: 111623 A

در پی عدم حمایت شهرداری و شورای شهر و مسئولین شهرستان:

تیم فوتبال باشگاه شهرداری قوچان پس از عدم حمایت شهرداری و شورای شهر و مسئولین شهرستان از حضور در رقابت‌های لیگ دسته سوم کشوری(آزادگان) انصراف داد.

تیم فوتبال باشگاه شهرداری قوچان پس از عدم حمایت شهرداری و شورای شهر و مسئولین شهرستان از حضور در رقابت‌های لیگ دسته سوم کشوری(آزادگان) انصراف داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا از قوچان، آرش وظیفه‌دان رئیس هیئت فوتبال شهرستان قوچان گفت: با انصراف تیم فوتبال باشگاه شهرداری قوچان از این مسابقات و با رایزنی‌های هیئت فوتبال استان با فدراسیون فوتبال، تیم فوتبال باشگاه گرند مشهد از خراسان رضوی جایگزین این تیم شد.

این در حالی است که تیم فوتبال باشگاه شهرداری قوچان با هزینه‌های مادی و معنوی فراوانی از سوی شهرداری، شورای شهر، هیئت فوتبال و کل شهرستان قوچان توانسته بود به سختی و با وجود کمبود‌های فراوان به لیگ دسته سوم کشوری راه پیدا کند. همچنین مسابقات فوتبال لیگ دسته سوم باشگاه‌های کشور در شهر‌های مختلف آغاز می‌شود و ۶۰تیم حاضر در این رقابت‌ها با یکدیگر مبارزه می‌کردند.

امسال بر اساس تقسیم بندی و تصمیم کمیته مسابقات فدراسیون فوتبال کشورمان، تیم‌های حاضر در بازی‌های امسال لیگ دسته سوم جام آزادگان ابتدا در پنج گروه ۱۲ تیمی با هم بازی می‌کردند که در ‌‌نهایت ۲ تیم جواز حضور به دور بعد را کسب می‌نمودند.

همچنین در دور دوم این مسابقات ۱۲ تیم بر‌تر گروه‌های پنج گانه به همراه ۱۴ تیم بر‌تر فصل گذشته در ۲ گروه ۱۳ تیمی گروه بندی می‌شدند و در ‌‌نهایت ۲ تیم اول و دوم از هر گروه جواز حضور در لیگ دسته دوم باشگاه‌های کشور(زیر گروه لیگ بر‌تر کشور) را کسب می‌کردند. عملا امسال بهترین فرصت برای صعود این تیم قوچانی به بالا‌ترین سطح فوتبال کشور بود. در بسیاری از شهرستان‌های بزرگ‌تر از قوچان مسئولین به دنبال چنین فرصت و پتانسیلی می‌گردند و حتی تا پای هزینه‌های میلیاردی هم برای خرید تیم پیش می‌روند.

حال جای این سئوال برای تمامی جوانان و ورزش دوستان علی الخصوص دوستداران فوتبال در شهرستان قوچان پیش آمده است که چرا مسئوولین قوچانی و بخصوص نمایندگان مردم در شورای شهر و شهردار و مسئوولین اداره ورزش و جوانان و هیئت فوتبال اجازه وقوع چنین اتفاق تاسف برانگیز ورزشی و انصراف این تیم را در قوچان دادند. آیا در آینده نزدیک همچون بسیاری از فرصت‌های دیگر که از شهرمان گرفته شد افسوس نخواهیم خورد؟

اداره ورزش و جوانان بازی باشگاه های کشور خراسان رضوی رقابت رقابت های لیگ شورای شهر شهرداری فدراسیون فوتبال فوتبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر