کد خبر: 112001 A

نماینده مردم قوچان در مجلس خواستار شد:

نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس گفت: با وجود گذشت چهار ماه از انتخاب رئیس جمهور و دو ماه از انتخاب وزرای کابینه و معرفی گزینه های پیشنهادی مجمع نمایندگان استان به وزارت کشور شاهد این هستیم که انتخاب استانداران در هاله‌ای از ابهام است که باید هر چه سریعتر استاندار خراسان رضوی انتخاب شود.

نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس گفت: با وجود گذشت چهار ماه از انتخاب رئیس جمهور و دو ماه از انتخاب وزرای کابینه و معرفی گزینه‌های پیشنهادی مجمع نمایندگان استان به وزارت کشور شاهد این هستیم که انتخاب استانداران در هاله‌ای از ابهام است که باید هر چه سریع‌تر استاندار خراسان رضوی انتخاب شود.

هادی شوشتری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قوچان در مورد تأخیر انتخاب استاندار خراسان رضوی، اظهار داشت: همانطور که در جلسه مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی مصوب شد آقایان: مظفری، صادقی، نیکزاد، فروزانمهر و بختیاری به وزارت کشور جهت تصدی پست استانداری خراسان رضوی پیشنهاد شوند و به وزارت کشور ارسال شده که با وجود اینکه چهار ماه از انتخاب رئیس جمهور و دو ماه از انتخاب وزرای کابینه گذشته است اما همچنان شاهد این هستیم که هنوز در این زمینه تغییرات لازم انجام نشده است.

وی افزود: در حال حاضر به غیر از این لیست نیز گزینه‌های دیگری همچون آقایان امینی، پژوهش، جوادی حصار، حلمی و ضرغامی نیز از سوی بعضی از نمایندگان وگروه‌های فعال سیاسی و بعضی از مراکز پیشنهاد شده‌اند.

نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس ادامه داد: درخواست تسریع در معرفی استانداران صرفا به دلیل نقش بی‌بدیل نماینده عالی دولت در چیدمان مدیریتی، پایه‌گذاری بودجه سال ۹۳، سرعت بخشیدن به ضرب‌آهنگ توسعه استان و تشکیل کارگروه‌های تخصصی و اجرایی برای بررسی و برون رفت از تنگناهای معیشتی و تحقق حماسه اقتصادی است.

شوشتری خاطرنشان کرد: به دلیل همین نقش برجسته استاندار در پیشرفت استان و شهرستان‌های آن ملاک در انتخاب استاندار خراسان رضوی باید سوابق اجرایی، تخصص، کارآمدی باشد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: خراسان رضوی به دلیل داشتن ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های فراوان به فردی دارای سوابق مدیریتی در سطح ملی، رویکرد اقتصادی و توسعه گرا با اولویت سرمایه گذاری و همچنین معتقد به گفتمان اعتدال نیاز دارد تا در سمت استانداری خراسان رضوی بتواند در تعامل مثبت با رئیس جمهور و معاونین و وزرا برای استان امتیازات ویژه‌ای را جذب نماید و باید فردی که برای این پست در نظر گرفته شود که در حد و اندازه هیئت دولت باشد.

وی با تاکید بر اینکه در انتخاب استاندار نظر نمایندگان مجلس مدنظر قرار گیرد، افزود: استاندار جدید باید بتواند نظرات ۱۸ نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی را نیز تامین نماید.

رئیس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی توسعه اقتصادی را از اولویت‌های کاری استاندار آینده دانست و گفت: استاندار آینده باید در حوزه‌هایی همچون نمایندگی مجلس، مدیریت عالی استان، وزارت کشور و مدیریت‌های اقتصادی کلان نیز صاحب تجربه باشد تا بتواند حماسه اقتصادی را در این استان تحقق بخشد.

وی در پایان خواستار شد که هرچه سریع‌تر استاندار جدید خراسان رضوی تعیین شود و در سمت خود برای پیشبرد امور استان خراسان رضوی قرار بگیرد.

هادی شوشتری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر