کد خبر: 121654 A

مدیر جهاد کشاورزی قوچان گفت: در سال زراعی جاری ۶۰ هزار هکتار از کشتزارهای این شهرستان برای کشت گندم و جو پاییزه آماده سازی شد.

مدیر جهاد کشاورزی قوچان گفت: در سال زراعی جاری ۶۰ هزار هکتار از کشتزارهای این شهرستان برای کشت گندم و جو پاییزه آماده سازی شد.

علی یگانه مقدم در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری ایلنا در قوچان اظهار کرد: حدود ۲۰درصد از این اراضی به صورت آبی و مابقی به صورت دیم زیر کشت گندم و جو قرار می‌گیرد.

وی اضافه کرد: کشت پاییزه گندم و جو دیم و آبی در سطح پیش بینی شده در شهرستان قوچان از سوی کشاورزان آغاز شده است.

وی افزود: برای تامین نهاده‌های مورد نیاز کشاورزان، جهاد کشاورزی شهرستان بذر گواهی شده و کود لازم را در اختیار کشاورزان قرار خواهد داد.

به گفته وی بذر و کود لازم از طریق کارگزاری‌ها به کشاورزان متقاضی در شهرستان تحویل می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی قوچان گفت: چهل هزار هکتار از اراضی شهرستان زیر کشت گندم پائیزهو بیست هزار هکتار نیز زیر کشت جو پاییزه خواهد رفت.

یگانه مقدم اظهار کرد: مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان براساس برنامه ریزی انجام شده، نهاده‌های مورد نیاز را برای کشاورزان تامین کرده و کشاورزان دغدغه‌ای در این زمینه نداشته باشند.

میانگین تولید گندم در این شهرستان در هر هکتار بین ۵/۱ تا دو تن است که پیش بینی می‌شود در سال زراعی جاری حدود ۹۰ تا ۱۲۰ هزار تن گندم از سطح ۶۰ هزار هکتاری زیر کشت برداشت شود.

جهاد کشاورزی کود شهرستان هکتار کشاورزان آماده قوچان گندم جو کشتزارهای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر