کد خبر: 173129 A

با حضور معاون استاندار خراسان رضوی؛

مقرر شد با نظر مدیران و کارشناسان مربوطه جزئیات طرح جامع حمل و نقل شهر مشهد برای ارسال به تهران، نهایی شود.

با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، بازنگری مطالعات جامع حمل و نقل شهر مشهد مورد بررسی قرار گرفت و کلیات آن به تصویب رسید که پس از رفع اشکالات، به دبیر خانه ی شورای عالی ترافیک ارسال شود.
به گزارش ایلنا؛ محمد حسن واحدی در جلسه شورای هماهنگی ترافیک استان، ضمن برشمردن اهمیت نقش حمل و نقل در توسعه ی حیات اقتصادی و اجتماعی هر منطقه، به اتخاذ تدابیری اصولی برای رسیدن به اهداف این طرح تاکید کرد.
وی افزایش آرامش در سفر، افزایش قابلیت اطمینان به سیستم حمل و نقل و کاهش مخارج آن، افزایش ایمنی و امنیت سفر و کاهش خطرات زیست محیطی را از جمله مهم ترین اهداف این طرح دانست و افزود: آنچه که در راس این اهداف از اهمیت خاصی برخوردار است شناسایی واقعیت ها و ارائه راهکار برای حل مشکلات موجود است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یکی از افق های پیش روی این طرح را اتخاذ سیاست های مبتنی بر فرهنگ سازی و ایجاد زمینه برای بالا بردن ضریب استفاده ی مردم از وسایل نقلیه ی عمومی و به حداقل رساندن استفاده از خودروهای شخصی با هدف کاهش آلودگی هوا و سالم سازی محیط معرفی کرد.
واحدی خاطر نشان کرد با توجه به اینکه مشهد هر ساله میزبان میلیون ها زائر و مسافر می باشد، بر لزوم انسجام و انعطاف پذیری طرح جامع حمل و نقل تاکید کرد.
بالا بردن کارایی حمل کالا و مسافر، مناسب سازی اماکن شهری برای تردد معلولان، بهره گرفتن از نقطه نظرات مردمی برای تکمیل نظر متخصصان و کارشناسان از دیگر مواردی بود که برای بررسی طرح، مورد تاکید قرار گرفت.
گفتنی است؛ در این جلسه مقرر شد با نظر مدیران و کارشناسان مربوطه جزئیات طرح جامع حمل و نقل شهر مشهد برای ارسال به تهران، نهایی شود.

آلودگی هوا اقتصادی و اجتماعی ترافیک حمل و نقل خراسان رضوی مشکلات مشهد معاون وسایل نقلیه امنیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر