کد خبر: 199649 A

دانشگاه علوم پزشکی مشهد خبر داد؛

در سال گذشته ۱۷ اختراع در دانشگاه علوم پزشکی مشهد به ثبت رسید که این موضوع نشان می‌دهد شرایط برای ایده‌های داخلی و خارجی در این دانشگاه فراهم است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد از اعطای تسهیلات تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان در قالب صندوق سلامت ثامن به شرکتهای دانش بنیان و افراد صاحب ایده خبر داد.

به گزارش ایلنا از مشهد، محسن تفقدی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۸ شرکت دانش بنیان در مراکز رشد دانشگاه مستقر هستند، اظهار داشت: ‌ ارائه خدمات مشاوره ای و حمایتی، ارائه تسهیلات بلاعوض، ارائه تسهیلات تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان در قالب صندوق سلامت ثامن از جمله خدماتی است که به شرکتهای دانش بنیان و افراد صاحب ایده فناورانه ارائه می شود.

وی به ثبت اختراع در دانشگاه در سال گذشته اشاره کرد و افزود: شرایط برای افراد دارای ثبت ایده های داخلی و خارجی هموار و روشن است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه این دانشگاه یکی از مراکز پیشگام در ایجاد زیر ساخت‌های حوزه فناوری به شمار می‌رود، گفت: ایجاد مدیریت توسعه فناوری، شورای فناوری، تهیه آیین نامه های مرتبط با شرکتهای دانش بنیان و تبیین ارائه تسهیلات به شرکت‌های متقاضی از جمله اقدامات انجام شده است که نتایج برخی از آن برای اجرا در سایر دانشگاهها به وزارت بهداشت ارسال شد.

تفقدی با اشاره به فعالیت مراکز رشد علوم دارویی و فناوری سلامت در دانشگاه افزود: ‌ تلاش می‌شود که زیر ساخت‌های لازم برای گسترش طرح‌های پژوهشی فناورانه در دانشگاه فراهم شود و در این راستا ساخت کارگاه‌های نیمه صنعتی محصولات مختلف(جامد، نیمه جامد و مایع)، تولید داروهای بیو طب و کلین روم سلول‌های بنیادی در حال اجراست.

آیین نامه دانشگاه علوم پزشکی رشد سلامت سلول های بنیادی طب علوم پزشکی فناوری مشهد وزارت بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر