کد خبر: 215142 A

نماینده مردم قوچان:

ظرفیت‌های اقتصادی و ژئو پلتیکی و به‌ویژه نیروی انسانی و مدیریتی قوچان در هر دو استان خراسان شمالی و خراسان رضوی خواستار بسیار دارد اما آنچنان که باید بخاطر خود قوچان دیده نمی‌شود بلکه به دلیل بعضی از امتیازات قوچان از جمله موقعیت مرزی آن است.

نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس گفت: ظرفیت‌‎ها و پتانسیل‎های استراتژیک و بالقوه اقتصادی و ژئوپلتیک و مردمی و مرزی و گردشگری و تاریخی و فرهنگی قوچان، می‌تواند با یک برنامه‎ریزی بلند مدت، استان جدیدی را برای رشد و توسعه منطقه ایجاد کند که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

به گزارش ایلنا در خراسان رضوی، هادی شوشتری در نشست شورای دبیران دبیرستان قاضی شهرستان قوچان و در پاسخ به سئوال یکی از دبیران این دبیرستان که نظر شما بر این است که قوچان در خراسان شمالی باشد یا در خراسان رضوی افزود: ظرفیت‌های اقتصادی و ژئو پلتیکی و به‌ویژه نیروی انسانی و مدیریتی قوچان در هر دو استان خراسان شمالی و خراسان رضوی خواستار بسیار دارد اما آنچنان که باید بخاطر خود قوچان دیده نمی‌شود بلکه به دلیل بعضی از امتیازات قوچان از جمله موقعیت مرزی آن است.

وی اظهار کرد: قوچان دارای پتانسیل‌های ویژه‌ای است که حتی به نسبت شاخص جمعیتی این شهرستان نیز به آن در طول تاریخش نگاه نشده است و ما در یک بازه زمانی حداقل ۱۲ ساله همانند خراسان شمالی و سبزوار باید شرایط ایجاد یک استان جدید با مرکزیت قوچان را به وجود آوریم و نباید گول بعضی از حرف‌ها را که فقط برای بدست آوردن مرز قوچان است را بخوریم.

وی با بیان اینکه ما نه در خراسان رضوی خواهیم ماند و نه به خراسان شمالی خواهیم پیوست، افزود: هدف من در صورت یاری مردم این است که در یک پروسه نهایتا ۱۲ ساله قوچان با پتانسیل‌های بالقوه‌ای که دارد تبدیل به مرکز استان جدیدی در این منطقه شده و با تلاش و پرهیز از سیاسی کاری و خود کم بینی‌ها یک مرکزیت را ایجاد کنیم.

شوشتری خواستار همراهی تمامی علاقه مندان و دلسوزان خالص قوچانی در این امر شد و بیان داشت: پروژه‌های بزرگ نیاز به حوصله و برنامه‌ریزی بلند مدت و صرف زمان دارد و حتی با همین نگاه بنده مخالف پیوستن فاروج به حوزه انتخابیه شیروان بودم و با پرهیز از خود کم بینی و مایوس شدن و با یکسری اقدامات میان مدت و بلند مدت می‌توانیم به این موضوع دست پیدا کنیم.

وی تعریف ۱۰۰پروژه در بخش‌های مختلف صنعتی و معدنی و گردشگری و خدماتی و کشاورزی و دامداری و صنایع تبدیلی و حمل و نقلی را در راستای همین برنامه‌های میان مدت و بلند مدت دانست و گفت: برنامه‌ریزی‌های کاملی برای ارتقا شهرستان به فرمانداری ویژه و ارتقا دهستان‌ها به بخش‌های جدید و ارتقا روستاها به شهرهای جدید و ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در منطقه شده که بزودی خبرهای خوشی از آنها خواهید شنید.

نماینده مردم قوچان و فاروج در خانه ملت با تاکید بر پتانسیل‌های بسیار زیاد قوچان و فاروج در زمینه‌های مختلف، افزود: این دو شهرستان در کوتاه مدت و پس از گذر از شرایط خاص کشور و تحریم‌ها می‌توانند با پرهیز از خود کم بینی که یکی از موانع توسعه است و برنامه‌ریزی درست به سمت پیشرفت حرکت کنیم.

شوشتری همچنین بر لزوم تسریع در انجام پروژه‌های ساماندهی ورودی و خروجی‌های شهر و نیز میدان ورزش و استادیوم قوچان و نیز پروژه‌های مجتمع فرهنگی و هنری و یادمان استاد حاج قربان سلیمانی که اعتبارات آنها نیز اخذ و تخصیص داده شده است تاکید و اظهار کرد: لازم است تا فرماندار و شهردار و مسئولان شهرستان قوچان هرچه سریعتر این پروژه‌ها را به سرانجام برسانند.

خانه ملت خراسان رضوی خراسان شمالی رشد و توسعه شاخص فرماندار فرهنگی و هنری کشاورزی گردشگری نیروی انسانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر