کد خبر: 352325 A

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی

ایلنا: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: مسابقات «قرآن کریم، جامعه کار و تلاش کشور» یکی از شعارهای اصلی قرآن کریم را که حاکمیت نظم و انضباط در کار است، محقق خواهد کرد.

به گزارش ایلنا، محمود احمدی درباره اهمیت و تاثیر برگزاری دهمین دوره مسابقات «قرآن کریم، جامعه کار و تلاش کشور» بر انس گرفتن جامعه کار و تلاش با قرآن کریم گفت: جامعه کار و تلاش به ویژه در استان خراسان رضوی قشری هستند که بیشترین انس را با قرآن دارند.

وی با اشاره به اینکه مشهد به دلیل هم‌جواری با بارگاه ملکوتی امام رضا بهترین مکان برای برگزاری یک مسابقه قرآنی است افزود: انتخاب مشهد به دلیل دربرگرفتن بارگاه ملکوتی امام رضا بهترین منطقه برای برگزاری مسابقه‌ای قرآنی برای قشر زحمت‌کش کارگر است. ضمن اینکه مشهد مقدس به عنوان پایتخت معنوی در سال 2017 انتخاب شده است.

احمدی درباره راهکارهای برگزاری بهتر این مسابقه ادامه داد: به نظر من اگر بتوان این مسابقه را در گستره جغرافیایی وسیع‌تری برگزار کرد نتایج خوبی را شاهد خواهیم بود. از این نظر که اجرای این رویداد فرهنگی و دینی به گونه‌ای پیش برود و مدیریت شود که قاریانی از استان‌های مختلف کشور در آن شرکت داشته باشند تا گذشته از اینکه نفرات برگزیده معرفی و استعدادها شناسایی می‌شوند یک پیام فرهنگی هم منتقل شود.

وی به پیش برد امور تبلیغاتی و اطلاع رسانی در استان خراسان رضوی برای برگزاری بهتر مسابقه قرآنی جامعه کارگری اشاره و درباره نسبت میان ترویج فرهنگ قرآنی و نیروی کار و تولید در کشور بیان کرد: ما اعتقاد داریم که باید به سمت کار شایسته در کشور رفت و کار شایسته در گروی افزایش بهره‌وری محقق می‌شود. اگر نیروی کار در کشور انس و الفت قوی و ارتباط معنوی جدی با قرآن کریم داشته باشد تاثیر این انس را در پیشرفت اقتصادی و ارتقای کیفی تولید، خواهیم دید.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی همچنین عنوان کرد: به نظرم این مسابقه قرآنی یکی از شعارهای اصلی قرآن کریم که حاکمیت نظم و انضباط در کار است را نیز محقق خواهد کرد. ضمن اینکه برخی از قواعد و اصول قرائت و ترتیل نیز در جریان برگزاری این مسابقه مورد تاکید قرار می‌گیرد و امیدواریم این مسابقه الگویی برای رویدادهای مشابه در سال‌های آینده باشد.

وی در پاسخ به اینکه آیا مسابقه «قرآن کریم، جامعه کار و تلاش کشور» در سال‌های آینده به رویدادی بین‌المللی تبدیل خواهد شد یا نه، بیان کرد: امیدواریم با بررسی و شناسایی نقاط قوت و ضعف این مسابقه در جریان برگزاری در آینده‌ای نزدیک به یک رویداد بین المللی تبدیل شود.

احمدی با اشاره به استقبال گسترده قاریان ممتاز کشور برای شرکت در مسابقه قرآنی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: شرکت 430 قاری کشور در دهمین مسابقه «قرآن کریم، جامعه کار و تلاش کشور» به نظرم اتفاق خجسته‌ای است که باید آن را با همین قوت ادامه داد.

دهمین دوره مسابقات «قرآن کریم، جامعه کار و تلاش کشور» به همت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی 18 تا 21 اسفندماه سال‌جاری در مشهد مقدس برگزار می‌شود.

قرآن کریم کار و رفاه اجتماعی مسابقات قرآن کریم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر