کد خبر: 368554 A

زارع صفت در افتتاحیه نمایشگاه سوغات زیارت:

ایلنا: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با اشاره به اهمیت صنایع دستی و نقش آن در توسعه گردشگری گفت: اصولا اقتصاد گردشگری مرتبط با صنایع دستی است چرا که سفر همواره با هدیه و سوغات همراه و مرتبط است.

به گزارش گروه دریافت خبر ایلنا، حسین زارع صفت در مراسم افتتاحیه دومین نمایشگاه بازاریابی سوغات زیارت که صبح امروز با حضور دکتر بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی کشور در هتل میثاق مشهد برگزار شد در سخنانی با اشاره به اهداف برگزاری دومین نمایشگاه بازاریابی سوغات زیارت در مشهد گفت: امسال ظرفیت نمایشگاه نسبت به سال گذشته از نظر کیفیت و کمیت دو برابر شده است و شاهد عرضه محصولات متنوع باقیمت‌های مناسب هستیم.

وی افزود: بخشی از سفر با هدیه و سوغات همراه است و سوغات علاوه بر ابعد اقتصادی دارای ابعاد فرهنگی نیز می‌باشد بنابراین باید به بومی سازی سوغات توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

وی گفت: اقتصاد گردشگری مرتبط با صنایع دستی است و با توجه به اینکه امسال توسط مقام معظم رهبری به نام «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نامگذاری شده است توجه به سوغات زیارت و صنایع دستی می‌تواند نقش مهمی در این خصوص داشته باشد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی اضافه کرد: مهم‌ترین هدف از برگزاری دومین نمایشگاه بازاریابی سوغات زیارت نهادیه کردن سوغات و صنایع دستی در سبد خانوار و آشنایی هرچه بیشتر مردم با سوغات و هدیه و صنایع دستی و استفاده از صنایع دستی به عنوان هدیه و سوغات است.

وی افزود: توجه به صنایع دستی می‌تواند راه گشای مشکل اشتغال باشد و برای ایجاد اشتغال باید بیش از پیش به صنایع دستی توجه کرد.

مدیر کل میراث فرهنگی خراسان رضوی افزود: خوشبختانه در مشهد ظرفیت‌های بسیار بالایی وجود دارد به عنوان مثال موضوع سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و در هفته گذشته شاهد حضور هیئت ۵ نفره داوران شواری جهانی صنایع دستی برای بررسی مشهد به عنوان شهر جهانی سنگ‌های قیمتی در پایتخت معنوی ایران بودیم.

زارع صفت خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه شاهد برنامه ریزی و تلاش برای سبت مشهد مقدس به عنوان شهر جهانی سنگ‌های قیمتی هستیم این موضوع می‌تواند به توسعه صنایع دستی و سوغات زیارت کمک کند.

یاد آورمی شود، دومین نمایشگاه بازاریابی سوغات زیارت در روزهای ۱۷و۱۸ اردیبشهت ماه در هتل میثاق مشهد برگزار می‌شود.

در حاشیه برگزاری مراسم افتتاحیه این نمایشگاه، پوس‌تر پنجمین همایش سنگ‌های قیمتی، پوس‌تر طرح بانوی مهر با حضور بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی کشور رونمایی و سایت فروشگاه آنلاین سوغات ناب توسط وی افتتاح شد

سوغات صنایع دستی و گردشگری گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر