کد خبر: 378731 A

در 5 محور سطح شهر صورت پذیرفتٰ؛

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری مشهد از جمع‌آوری و اصلاح بیش از 40 درصد تابلوهای غیرمجاز توسط شهروندان خبر داد.

به گزارش ایلنا ، احمد محبی عنوان کرد: شهرداری بر طبق مصوبات شورای اسلامی شهر مشهد از ابتدای سال جاری تاکنون اقدام به جمع آوری و اصلاح تعداد 320 تابلوی غیر مجاز از 6 منطقه و 5 محور سطح شهر کرده است.
 
وی با اشاره به مشارکت بیش از 40 درصد از شهروندان در اصلاح و جمع آوری تابلوهای غیر مجاز افزود: طرح اصلاح و جمع آوری تابلوهای غیرمجاز سطح شهر در 5 محور شامل خیابان صیاد شیرازی، بلوار امامت، بلوار مجیدیه، خیابان بهار و خیابان شیرازی در حال انجام است که تعداد 114 تابلوی غیر مجاز توسط مالکان و 206 تابلو توسط شهرداری جمع آوری شده است.
 
محبی در ادامه تصریح کرد: طبق مصوبات شورای اسلامی شهر مشهد ارتفاع تابلوی شناسایی سر درب واحدهایی که ارتفاع از کف معبر تا سقف ۳ متر است برابر یک متر و ۴۰ سانتی متر و در خصوص واحدهایی با ارتفاع بیش از سه متر حداکثر برابر دو متر و طول آن نیز برابر ممر واحد صنفی مجاز است.
 
وی در خاتمه خاطر نشان کرد: نصب تابلوی شناسایی در مغازه های یک طبقه، نباید بالاتر از دست انداز بام و در ساختمان های بیش از ۲ طبقه نیز نباید مزاحم نما و پنجره فوقانی شود, در صورت عدم رعایت ضوابط فوق و نیز عدم اصلاح تابلو، شهرداری ظرف مدت ۱۰ روز پس از صدور اخطاریه اقدام به جمع‌آوری و جریمه مالک خواهد کرد.
شهرداری مشهد میادین میوه و تره جمع شورای اسلامی شهر مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر