کد خبر: 416505 A

با همکاری سازمان انتقال‌خون؛

ایلنا: برای نخستین‌بار در کشور طرح نذر خون در هیات‌های مذهبی اجرا می‌شود.

به گزارش ایلنا، سیدمهدی‌طباطبایی رئیس شورای هیات‌های مذهبی مشهد گفت: امروز قمه‌زنی در هیات‌های مذهبی جایگاهی ندارد و شورای هیات‌های مذهبی مشهد با همکاری سازمان انتقال خون طرح نذر خون را راه‌اندازی کرده که امیدواریم با اجرای این طرح بتوانیم فرهنگ نذر خون را در سراسر کشور نهادینه کنیم.

وی افزود:‌ ما باید به‌ عنوان عاشقان اباعبدالله زیبایی‌های هیات را به مردم نشان دهیم و آسیب‌ها را شناسایی کرده و آنها را اصلاح کنیم. باید این مسئله را بدانیم که مهمترین زیبایی هیات اقامه نماز اول وقت است، چرا‌ که ما هر چه داریم از نماز اول وقت است و باید این مسئله در بین جوانان هیاتی تبیین شود.
 
رئیس شورای هیات‌های مذهبی مشهد‌مقدس گفت: باید این مسئله را بدانیم که این نماز است که انسان را به رشد و سعادت می‌رساند و نباید بگذاریم افرادی که خارج از هیات هستند، بگویند هیاتی‌ها نسبت به نماز بی‌تفاوتند. در روز تاسوعا و عاشورا در هنگام اذان هیچ هیاتی نباید مشغول عزاداری باشد بلکه باید تمامی هیات‌ها در حال اقامه نماز باشند.
 
طباطبایی بیان کرد: یکی دیگر از زیبایی‌های هیات‌ها ترویج قرآن و عمل به آن است و چه نیکو است که در همه هیات‌ها به صورت دسته جمعی یک صفحه قرآن خوانده شود.

امر به معروف انتقال خون زیبایی عزاداری مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر