کد خبر: 111636 A

امام جمعه شهرستان فاروج:

ارائه آمار کودکان کار، عقب مانده وجامانده از تحصیل، نوجوانان وجوانان دربند یا در کانون های اصلاح تربیت و… تلنگری است برای خانواده ها تا درتربیت سرمایه های آینده جامعه رسالت واقعی خود را انجام دهند.

امام جمعه فاروج از رویکرد صدا و سیما دربرنامه ریزی برای گرامیداشت روز کودک گلایه کرد و گفت: کودکان آینده سازان نظام هستند و نباید از آنان غافل شد و صدا وسیما در روز کودک رویکرد شایسته‌ای نداشت.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام عباسعلی قلی‌زاده با بیان اینکه صدا و سیما به پخش چند کارتون برای گرامیداشت این روز بسنده کرد اظهارداشت: استفاده از کار‌شناسان این حوزه برای آگاهی بخشی به خانواده‌ها در خصوص اهمیت و نقش تربیت صحیح کودکان در آینده جامعه از رویکرد‌های موثر است که کمتر به آن توجه شده است.

امام جمعه فاروج اضافه کرد: ارائه آمار کودکان کار، عقب مانده و جامانده از تحصیل، نوجوانان و جوانان دربند یا در کانون‌های اصلاح تربیت و… تلنگری است برای خانواده‌ها تا در تربیت سرمایه‌های آینده جامعه رسالت واقعی خود را انجام دهند.

وی با بیان اینکه وجود نوجوانان در کانون‌های اصلاح تربیت به این مفهوم است که خانواده از رسالت خود غفلت کرده و باید نتایج این غفلت‌ها را برای خانواده تبین شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان به برگزاری نشست‌ها وجلساتی با محوریت یادآوری وظایف وتکالیف خانواده‌ها نسبت به فرزندان تاکید کرد وگفت: خانواده‌ها در تربیت فرزندانشان باید نظارت مستقیم داشته باشند تا به جای محفل گرم خانواده شخصیت آنان در فضاهای دیگر شکل نگیرد.

حجت الاسلام قلی‌زاده قلب کودک نورس را همانند زمین شخم زده آماده کاشت دانه عنوان کرد واظهار داشت: در تربیت کودک قبل از اینکه دیر شود باید باید اقدام کرد.

وی یادآورشد: هرچه تحقق رسالت خانواده در تربیت کودک دیر شروع شود ضرربیشتری متوجه خانواده وسپس اجتماع می‌شود.

امام جمعه فاروج گفت: روز کودک نباید محدود به برنامه‌های سرگرم کننده شود وباید اهداف اصلی تربیتی کودکان در محور فعالیت‌ها قرار گیرد.

شورای فرهنگ عمومی روز کودک عباسعلی قلی زاده امام جمعه شهرستان فاروج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر