کد خبر: 133755 A

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان این استان خبر داد:

در سال قبل ۶۰ درصد طراحی نقشه این سازمان مربوط به مسکن مهر بود در حالی که امسال با وجود حذف نقشه‌های طراحی شده مسکن مهر، فقط ۱۳ در صد کاهش را در این بخش شاهد هستیم واین امر نشان می‌دهد که مشارکت بخش خصوصی در ساخت و سازهای استان پررنگ‌تر از سال قبل است.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ازکاهش ۱۳ درصدی ساختمان سازی در خراسان شمالی طی سال جاری خبر داد.
به گزارش خبرگزاری ایلنا از بجنورد، علی اکبر رمضانی با اعلام این مطلب گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۰۹ هزار متر مربع نقشه ساختمان توسط مهندسان این سازمان طراحی شده است.
وی با بیان اینکه، ۴۰۱ هزار متر مربع از این رقم، مربوط به ساختمان‌هایی با اسکلت بتن و ۱۰۸ هزار متر مربع مربوط به ساختمان‌های دارای اسکلت فلزی بوده است افزود: در مدت مشابه سال قبل این رقم ۵۸۷ هزار متر مربع و شامل ۵۱۷ هزار متر مربع اسکلت بتنی و۷۰ هزار متر مربع اسکلت فلزی بود.
وی با اعلام اینکه در سال جاری میزان طراحی نقشه‌های ساختمانی کاهش داشته است، گفت: در سال قبل ۶۰ درصد طراحی نقشه این سازمان مربوط به مسکن مهر بود در حالی که امسال با وجود حذف نقشه‌های طراحی شده مسکن مهر، فقط ۱۳ در صد کاهش را در این بخش شاهد هستیم واین امر نشان می‌دهد که مشارکت بخش خصوصی در ساخت و سازهای استان پررنگ‌تر از سال قبل است.
رمضانی در مورد ساخت پروژه‌های شهری بزرگ نیز گفت: کارفرمایان تاکنون با وجود پیشرفت فیزیکی که این پروژه‌ها دارند برای سیر مراحل قانونی به ما مراجعه نکرده‌اند و از چگونگی ساخت آن‌ها اطلاعی نداریم.
وی افزود: با وجود مکاتباتی که در این مورد انجام شده است از مسئولان و مالکان این پروژه‌ها پاسخی در یافت نکرده‌ایم.
وی بیان کرد: طرح‌های شهری توسط نمایندگان شهرداری در این سازمان باید کنترل و با طرح‌های بالا دستی مطابقت داده شود اما متاسفانه این اتفاق نیفتاده است.
وی تصریح کرد: مجریان و سازندگان بنا‌ها براساس قانون باید دارای صلاحیت باشند اما به دلیل انجام نشدن تشریفات قانونی نمی‌توانیم در مورد صلاحیت آن‌ها اظهار نظر کنیم و بر این اساس، گزارش‌های خود را در این مورد به سازمان‌های مربوطه و مراجع ارائه داده‌ایم.

بخش خصوصی خراسان شمالی شهرداری قانون مسکن مهر استان ساختمان طراحی نقشه مربع
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر