کد خبر: 139522 A

در خراسان شمالی:

چکیده: معوقات حقوقی کارگران کارخانه لوله گستر ۴ ماه بود که کارفرما یک ماه از معوقات حقوقی کارگران را روز پنجشنبه سوم بهمن ماه پرداخت کرده است.

یکی از نمایندگان کارگران کارخانه «لوله گستر» دراستان خراسان شمالی از تعویق سه ماه حقوق ۶۵۰ کارگر این کارخانه، به دلیل کمبود منابع مالی خبر داد.

«سهراب ناصری» در این باره به ایلنا گفت: کارخانه «لوله گستر» که در زمینه تولید لوله‌های انتقال نفت و گاز فعالیت دارد به دلیل آنچه از سوی کارفرما «نداشتن ضمانت نامه بانکی برای فروش محصولات» ذکر می‌شود، تولید را کاهش داده و از پرداخت حقوق کارگران خودداری می‌کند.

او در مورد مشکلات فروش محصولات این کارخانه گفت: با وجود آنکه انبارهای این کارخانه مملو از لوله برای فروش است و در زمینه تولید نیز هیچ مشکلی وجود ندارد، مشتریان حاضر به خرید محصولات این کارخانه نمی‌شوند.

به گفته وی، خریداران که اغلب از مناطق نفت خیز جنوب کشور(عسلویه) هستند، زمانی که برای عقد قرار داد به این کارخانه مراجعه می‌کنند برای تضمین خریدشان از کارفرما ضمانت نامه معتبر بانکی می‌خواهند اما کارفرما قادر به دریافت این ضمانت‌نامه از بانک نیست.

این فعال کارگری در مورد بخش دیگری از مشکلات کارخانه لوله گستر گفت: کارخانه لوله گستر که مدیریت آن طی دو سال گذشته از سازمان گسترش و نوسازی به بخش خصوصی واگذار شده است، هم‌ اکنون در پرداخت حقوق کارگران کوتاهی می‌کند.

او گفت: با پیگیری نمایندگان کارگری و مصوبه هیئت دولت، قرار است این مجموعه تولیدی برای حفظ اشتغال و امنیت شغلی کارگرانش مجددا به سازمان گسترش و نوسازی بازگردد اما آنچه مانع عملی شدن این موضوع تا به امروز شده مخالفت مدیر عامل سازمان گسترش نوسازی است.

مشکلات لوله گستر ناشی از کاهش تولید است

در این زمینه رئیس اداره کار شهرستان اسفراین در استان خراسان شمالی ضمن تایید تاخیر در پرداخت حقوق کارگران کارخانه لوله گستر، مشکلات مالی این واحد را ناشی از کاهش تولید دانست.

علی قلی‌زاده در این باره به ایلنا گفت: معوقات حقوقی کارگران کارخانه لوله گستر ۴ ماه بود که کارفرما یک ماه از معوقات حقوقی کارگران را روز پنجشنبه سوم بهمن ماه پرداخت کرده است.

به گفته وی، مشکلات مالی کارخانه در زمینه تولید به حدی رسیده است که این واحد نمی‌تواند به موقع به تعهدات خود در زمینه تحویل محصولاتش عمل کند.

گفتنی است تلاش خبرنگار ایلنا برای پی گیری این خبر از طریق کارفرما و سایر مدیران داخلی تا لحظه ارسال خبر به نتیجه نرسیده است.

اشتغال بخش خصوصی حقوق خراسان شمالی مشکلات مشکلات مالی منابع مالی نفت نفت و گاز هیئت دولت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر