کد خبر: 151780 A

همزمان با روز درختکاری توسط کارکنان و اعضای خانواده آنان انجام شد؛

مقارن با پانزده اسفند، روز درختکاری، کارکنان شرکت پتروشیمی خراسان در معیت خانواده ده‌ها اصله نهال در بلندی‌های مشرف به کارخانه غرس کردند.

مقارن با پانزده اسفند، روز درختکاری، کارکنان شرکت پتروشیمی خراسان در معیت خانواده ده‌ها اصله نهال در بلندی‌های مشرف به کارخانه غرس کردند.
به گزارش خبرگزاری ایلنا از بجنورد، مقارن با پانزده اسفند، روز درختکاری، کارکنان شرکت پتروشیمی خراسان در معیت خانواده ده‌ها اصله نهال در بلندی‌های مشرف به کارخانه غرس کردند. در این حرکت جمعی که برای نخستین بار و در فضایی سرشار از نشاط انجام می‌شد؛ نهال‌های غرس شده به نام خود افراد پلاک گذاری و ثبت شد.

جواد بدری که به همراه خانواده در این برنامه زیست محیطی مشارکت داشت، گفت: شرکت پتروشیمی خراسان در حال حاضر بیش از ۱۷۰ هکتار فضای سبز دارد که تا مرز ۲۰۰ هکتار افزایش خواهد یافت. وی با اعلام اینکه بخش اعظمی از نهال‌های غرس شده درشرکت تولید می‌شود، اظهار کرد: کارکنان فضای سبز شرکت در مساحتی بالغ بر ۲ هزار مترمربع انواع گونه‌ها را نشا کرده‌اند که به تدریج انتقال و غرس خواهند شد.
علی پاکدل از مسئولین ناظر در فضای سبز شرکت نیز گفت: در سال جاری ۴ هزار اصله نهال مثمر و غیر مثمر در مساحتی قریب دو هکتار کاشته خواهد شد.

وی با اعلام اینکه کارکنان و خانواده‌ها بیش از ۵۰۰ اصله نهال غرس کردند، گفت: نهال‌های غرس شده در سال جاری سروخمره‌ای، کاج، زبان گنجشک، عرعر، چنار، بادام و گردومی باشند.

وی افزود: فضایی برابر ۱۰ هکتار تسطیح و آماده سازی شده است که کاشت نهال در آن تداوم خواهد داشت.

پتروشیمی خانواده زیست محیطی فضای سبز خراسان کارخانه بلندی درختکاری نهال غرس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر