کد خبر: 217417 A

با تأکید استاندار خراسان شمالی؛

تصویب طرح جامع گردشگری خراسان شمالی با تأکید استاندار خراسان شمالی به عنوان یکی از اولویت‌های توسعه استان در دستور کار قرار گرفت.

استاندار خراسان شمالی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان گفت: تصویب طرح جامع گردشگری استان یک ضرورت اساسی است.

به گزارش ایلنا به نقل ازاداره کل روابط عمومی سید علی اکبر پرویزیبا بیان اینکه در سالهای گذشته درحوزه گردشگری استان بسیار ضعیف عمل شده است، افزود: با توجه به اینکه استان خراسان شمالی دارای مناطق زیبای گردشگری با پتانسیلها و قابلیتهای فراوان بوده است، تصویب طرح جامع گردشگری یک ضرورت اساسی است.

مهندس پرویزی تاکید کرد: اداره کل میراثفرهنگی، صنایع دستی وگردشگری به همراه سایر دستگاههای متولی با انجام کار کارشناسی، طرح جامعی را در تمامی حوزه‌ها تهیه و جهت تصویب به شورای برنامه ریزی استان ارائه نمایند.

وی افزود: با تصویب این طرح فعالیت پراکنده دستگاههای اجرایی استان متوقف و زیرساختهای ضروری جهت سرمایه گذاری در حوزه گردشگری و سایر حوزه‌ها فراهم و سرمایه گذاران رغبت بیشتری جهت سرمایه گذاری پیدا می‌کنند.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی اظهار داشت: در تصویب طرح جامع، ۸ روستای نمونه هدف گردشگری بایستی در اولویت قرار گیرد.

مهندس پرویزی به مشکل جدی آب در استان اشاره کرد و گفت: پس از بررسی‌های آب منطقه‌ای استان، مسائل و مشکلات آب در بخش شرب و کشاورزی استخراج و در دستور کار شورای برنامه‌ریزی استان قرار گرفت.

وی افزود: صرفه جویی، بهینه سازی، اصلاح الگوی مصرف و کشت، اجرای شبکه‌های آبیاری تحت فشار و پلمپ چاههای غیر مجاز می‌تواند مشکلات این حوزه را برطرف نماید.

مهندس پرویزی گفت: در خصوص حل مشکل آب شرب تلاش خواهیم نمود، آب شرب از حوزه‌های کم مصرب به حوزه‌های پر مصرف انتقال داده شود.

وی همچنین به موضوع امور جوانان اشاره کرد و اظهار داشت: مدیران دستگاههای اجرایی می‌توانند از محل اعتبارات فرهنگی در این حوزه اقدامات موثری را انجام دهند.

گردشگری توسعه اقتصادی شورای برنامه ریزی و توسعه استان استانداری خراسان شمالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر