کد خبر: 223663 A

مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری؛

مشکلات مالی گلوی رسانه‌های استان را می‌فشارد و دیگر توانی آن‌ها باقی نمانده، لذا حمایت از رسانه و مطبوعات باید در دستور کار مدیران اجرایی استان قرار گیرد.

مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری گفت: هنوز مردم استان برای خرید یک نشریه احساس نیاز نمی‌کنند و جای خالی مطبوعات در سبد کالای خرید مردم به طور کامل احساس می‌شود.

ولی قلیچی در گفت‌و‌گو با ایلنا برگزاری نمایشگاه‌هایی برای فرهنگ سازی و آشتی مردم با مطبوعات لازم دانست و گفت: باید نشریات استانی به خصوص روزنامه‌ها، در نمایشگاه مطبوعات کشور غرفه مستقلی را در کنار روزنامه‌های سراسری داشته و نقش پررنگ تری در نمایشگاه‌های سراسری مطبوعات داشته باشند.

وی با اذعان اینکه مشکلات مطبوعات استان را به طور عمیق درک می‌کنم، تصریح کرد: جدای از مشکلاتی که تمام نشریات استان با آن درگیر هستند، عمده مشکلات مطبوعات ما عدم فرهنگ سازی در مخاطب است.

قلیچی با بیان اینکه مطبوعات حلقه اتصال دولت و مردم هستند، گفت: نمایشگاه‌های مطبوعات در واقع ویترینی از عملکرد مطبوعات و محلی برای ارتباط مستقیم آن‌ها با مردم هستند.

قلیچی خاطرنشان کرد: مشکلات مالی گلوی رسانه‌های استان را می‌فشارد و دیگر توانی آن‌ها باقی نمانده، لذا حمایت از رسانه و مطبوعات باید در دستور کار مدیران اجرایی استان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه مطبوعات در دولت تقدیر و امید از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، افزود: روابط عمومی استانداری که خود را فصل مشترک دولت و مطبوعات می‌داند برای حمایت از رسانه‌های استان تلاش خواهد کرد.

وی در ادامه اضافه کرد: ما با همکاری خانه مطبوعات استان تعدادی از خبرنگاران را برای بازدید از نمایشگاه بین المللی مطبوعات اعزام کردیم و به زودی هم با حمایت استاندار تجهیزاتی به رسانه‌های استان اهدا خواهد شد.

قلیچی در پایان اظهار داشت: برای کمک به توسعه استان نیازمند درک مشترک بین مدیران و رسانه‌ها هستیم و این امر زمانی محقق می‌شود که مسئولان و مطبوعات نقدپذیری را به عنوان یک اصل در خود تقویت کنند.

مطبوعات خراسان شمالی مشکلات مطبوعات مدیر کل روابط عمومی استانداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر