کد خبر: 332991 A

معاون وزیر راه خبر داد:

معاون وزیر راه و شهرسازی از تحویل بیمارستان 210 تخت‌خوابی شیروان تا پایان سال 95 خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بجنورد، محمد جعفر علیزاده فضای این بیمارستان را 18 هزار و 500 متر با بیش از 8 ونیم هکتار فضای محوطه دانست.

رئیس سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات‌دولتی و عمومی وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: این بیمارستان بزرگ با ظرفیت 210 تخت است از محل مصوبات سفر رهبری و سفر هیات دولت احداث می‌شود.

وی اظهار داشت: این بیمارستان دارای مشخصات بسیار مناسب از قبیل هفت اتاق عمل، 6 اتاق عمل زایمان و 26 اتاق مراقبت های ویژه است.

علیزاده افزود: همچنین 4 بخش تخصصی شامل داخلی، جراحی، زنان و زایمان و کودکان و نوزادان نیز برای این بیمارستان تعریف شده است.

وی وجود کلینیک‌های فوق تخصصی برای قلب و چشم و مجهز بودن به بخش‌های آزمایشگاه و سایر بخش‌های خدماتی و اورژانس و نیز درمانگاه را از دیگر ویژگی های این بیمارستان دانست.

علیزاده پیشرفت فیزیکی این بیمارستان را 79 درصد اعلام کرد و گفت: براساس برنامه‌ریزی تا پایان سال 95 و حتی زودتر تحویل داده می‌شود.

وی اعتبار هزینه شده برای این بیمارستان را تاکنون 23 میلیارد تومان ذکر کرد و گفت: برای سال بعد نیز اعتبار به صورت کامل پیش‌بینی شده است.

علیزاده درباره ساخت ادارات دولتی در استان نیز اظهار داشت: هم اکنون ساختمان اداره کل دارایی با 6 هزار متر زیربنا در استان در حال احداث است که تا کنون یک میلیارد و 400 میلیون تومان اعتبار برای این اداره کل اختصاص یافته که تاکنون 50 درصد آن تخصیص داده شده است.

وی یادآور شد: هم اکنون به منظور ارتقای سلامت جامعه 21 بیمارستان با دو هزار و 160 تخت در حال احداث است. درحال حاضر 10 بیمارستان نیز درحال تجهیز  است که به زودی افتتاح می‌شود.

 

خبرنگار: فاطمه برزگر

بیمارستان خراسان شمالی شیروانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر