کد خبر: 332992 A

نوروزیان خبرداد:

رئیس ستاد انتخابات خراسان‌شمالی از افزایش 3 برابری ثبت‌نام برای انتخابات‌خبرگان و مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های انتخابیه خراسان‌شمالی خبر داد.

به گزارش ایلنا از بجنورد، محمد رحیم نوروزیان در بازدید از حوزه انتخابیه شهرستان بجنورد با بیان اینکه در این دوره از انتخابات نسبت به دوره گذشته شاهد افزایش 3 برابری تعداد داوطلبان هستیم، اظهار داشت: با توجه به اینکه پایان مهلت ثبت‌نام داوطلبان مجلس تا ساعت 21 امشب تمدید شده تاکنون 90 نفر برای انتخابات مجلس ثبت‌نام کرده اند.

وی  افزود: از تعداد 90 نفر؛ 86 نفر مرد و 4 زن ثبت‌نام کرده‌اند.

نوروزیان تصریح کرد: 15 نفر با مدرک دکترا، 69 نفر با مدرک فوق‌لیسانس، 3 نفر لیسانس و 3 نفر با مدرک حوزوی ثبت‌نام کرده‌اند.

وی بیشترین سن ثبت‌نام شده را سنین بین 41 تا 45 سال با تعداد 21 نفر عنوان کرد و ادامه داد: 46 تا 56 سال؛ 20 نفر، 36 تا 40 سال 18 نفر؛30 تا 35 سال 13 نفر؛ 51تا 55 سال 11 نفر؛61تا 65 سال 5 نفر؛56تا 60 سال یک نفر و 66 تا 70 سال هم یک نفر ثبت نام کرده اند.

نوروزیان خاطرنشان کرد: از فردا هیات‌های اجرایی به بررسی صلاحیت داوطلبان می‌پردازند که اسامی افراد تایید صلاحیت شده برای خبرگان‌رهبری 21 بهمن‌ماه اعلام و از 22 بهمن شاهد آغاز تبلیغات به مدت 14 روز هستیم.

رییس ستاد انتخابات در ادامه اظهار داشت: شیوه تبلیغات برای نامزدهای خبرگان رهبری متفاوت است چراکه این افراد می‌توانند برای تبلیغات خود ار رسانه صداوسیما بهره بگیرند که البته به زودی کمیسیونی بر اساس قانون و با مسوولیت استاندار و حضور رییس دستگاه قضایی استان، رییس هیات نظارت استان و مدیرکل صداوسیما تشکیل می‌شود تا فرصت‌های تبلیغاتی را تنظیم و مطالب نامزدها مورد بازبینی قرار گیرد.

نوروزیان تصریح کرد: اسامی نامزدهای تایید صلاحیت شده مجلس نیز 28 بهمن‌ماه اعلام و از 29 بهمن شاهد آغاز تبلیغات آنها به مدت 7 روز خواهیم بود.

وی در پایان با تاکید بر اینکه نامزدهای انتخاباتی شیوه‌های مناسب تبلیغاتی را مد نظر قرار دهند، خاطرنشان کرد: پس از نهایی‌شدن اسامی نامزدهای انتخاباتی انتظار داریم تبلیغات آنها در چارچوب قوانین صورت گیرد و همچنین تشکل دانشجویی نیز جلسات مناظره یا پرسش و پاسخ را در سطح دانشگاه ها برقرار کنند.

انتخابات انتخابات مجلس خبرگان رهبری خراسان شمالی مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر