کد خبر: 362207 A

حاتمی خبر داد؛

ایلنا: مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌شمالی از برگزاری همایش سراسری مد و لباس اسلامی با حضور 28 استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بجنورد، برات‌علی حاتمی در جمع خبرنگاران استان با اعلام این خبر گفت: این همایش اول اردیبهشت با ارائه بیش از 100 آثر ارسالی و با حضور 28 استان برگزار در محل فرهنگسرای شهروند بجنورد برگزار می‌شود.

وی هدف از برگزاری این همایش را تحقق پیام رهبری درباره اقتصاد مقاومتی، تبدیل یافته‌های علمی به صورت عملی، استفاده از هنرهای دستی و سنتی در تولید لباس برای زیباسازی، تجاری‌سازی، شناسایی هنرجویان با استعداد در زمینه‌های طراحی و دوخت و تشویق و ترغیب آنان اعلام کرد.

وی ادارات همکاری‌کننده در این همایش را مراکز آموزش عالی استان، شهرداری بجنورد، اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، استانداری، سازمان صنعت و معدن و تجارت، صداوسیما، دانشگاه علوم‌پزشکی، شرکت پتروشیمی و دبیرخانه کشوری موسسه طراحی دوخت اعلام کرد.

وی افزود: علاوه بر برگزاری این همایش کارگاه‌های آموزشی مختلف نیز از جمله بازاریابی، انواع چاپ روی پارچه، نساجی قدیمی و سنتی و سایر نیز برای هنرجویان برگزار می‌شود.

وی اظهار کرد: این همایش در حوزه فنی و حرفه‌ای و کار و دانش انجام می‌شود و هنرجویان هنرستان‌ها و دانشجویان رشته‌های طراحی دوخت می‌توانند در آن شرکت کنند.

آموزش و پرورش استان خراسان شمالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر