کد خبر: 369001 A

نماینده کارگران ساختمانی خراسان شمالی:

ایلنا: نماینده کارگران ساختمانی خراسان شمالی بر ضرورت ساماندهی کارگران ساختمانی به عنوان تنها راه حل مشکلات کارگران ساختمانی استان تاکید کرد.

ابوالفضل رجایی، نماینده کارگران ساختمانی خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار ایلنا دربجنورد بااعلام مطلب فوق گفت: با ساماندهی کارگران ساختمانی کارگران واقعی ساختمانی در مدت زمان کار شناسایی می‌شوند و از کسانی که به صورت غیر واقعی وارد بیمه کارگر ساختمانی شده‌اند از حوزه کارگران ساختمانی حذف شوند.

وی افزود: درحال حاضر طرح کارگران ساختمانی در حال طراحی و آیین نامه آن درحال تدوین است و در آینده نزدیک با دستگاه‌های زیربط وارد مذاکره خواهیم شد تاموضوع به جریان بیفتد.

رجایی اظهارکرد: در حاضر این طرح در مشهد، تهران، شیراز و تبریز درحال اجرا است ولی متاسفانه دراستان خراسان شمالی هنوزاجرا نشده است.

وی به افزایش بیمه کارگران ساختمانی اشاره کرد واظهارکرد: اکثر کارگران ساختمانی تمایل به بهره‌مندی از بیمه هستند ولی متاسفانه به دلیل افزایش هرساله تعرفه‌های حق بیمه و عدم توان مالی کارگران قادر به پوشش بیمه‌ای خود نیستند.

وی افزود: کارگران ساختمانی کارگرانی هستند که یک روز کار دارند و ۱۰ روز بیکار هستند چگونه می‌توانند حق بیمه خود را تامین کنند.

 رجایی کارگران ساختمانی را ضعیف‌ترین قشر جامعه دانست وگفت: بیش از ۶۸ درصد مردم خراسان شمالی را قشرکارگر تشکیل می‌دهد.

نماینده کارگران ساختمانی استان همچنین در ادامه خواستار اختصاص بیمه بیکاری برای کارگران ساختمانی شد وگفت: صندوق حمایت از کارگران ساختمانی برای این قشر بیمه بیکاری درنظر بگیرد.

وی اظهار کرد: کارگرانی که درکارخانه‌ها کار می‌کنند از ۳ درصد بیمه بیکاری برخوردارند درحالی که کارگران ساختمانی یک ماه به کار گرفته می‌شوند و مابقی ماه‌ها بیکار هستند هنوز هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

خبرنگار: فاطمه برزگر

پوشش خراسان شمالی مشکلات مشهد حق بیمه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر