کد خبر: 378737 A

استاندار خراسان شمالی خواستار شد؛

استاندار خراسان شمالی در جلسه بررسی وضعیت فاز دوم پتروشیمی خراسان شمالی که از مصوبات سفر دولت تدبیر و امید بود خواستار تسریع در اجرایی شدن این پروژه شد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، سید علی اکبر پرویزی در جلسه بررسی وضعیت فاز دوم پتروشیمی در محل نهاد ریاست جمهوری با حضور مدیران نهاد ریاست جمهوری، نمایندگان تام الاختیار سهامداران، نمایندگان تام الاختیار وزارت خانه های نفت، صنعت و معدن و تجارت و آموزش و پرورش ، گزارشی از روند اجرایی شدن پروژه و امور مقدماتی و توافقات انجام شده به ویژه در زمینه تامین خوراک گاز با اعمال تخفیف و تامین آب مورد نیاز و همچنین اقدامات صورت گرفته در زمینه تامین منابع مالی از طریق بانک ملت و به خصوص تصویب منطقه ویژه اقتصادی در حاشیه پتروشیمی خراسان ارایه کرد.

در ادامه هر یک از صاحبان سهام به بیان دیدگاه‌ها و برنامه های خود در این زمینه پرداختند که در نهایت مقرر شد ظرف مدت محدود، طرح توجیهی، اقتصادی و فنی با توجه به آخرین وضعیت موجود از جمله تامین خوراک گاز و آب و منابع مالی، بازنگری و ارایه شود.

گفتنی است مقرر شد شرکت ملی توسعه صنایع پتروشیمی ایران به عنوان شرکت مورد قبول سهامداران برای بازنگری این طرح تعیین شود و همزمان شرکت پتروشیمی خراسان ضمن پیگیری موضوع ، مذاکرات لازم را با شرکت های سرمایه گذاری خارجی و بانک های عامل داخلی و صندوق توسعه ملی به منظور ارایه راهکار عملی برای اجرایی کردن پروژه بعمل آورد.

شایان ذکر است مقرر شد پس از بازنگری و ارایه طرح توجیهی اقتصادی برای جمع بندی و اتخاذ تصمیم‌نهایی در جلسه ای با حضور وزاری مربوطه مطرح شود.

پتروشیمی خراسان شمالی دولت منابع مالی نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر