کد خبر: 382841 A

با حضور وزیر بهداشت انجام می‌شود؛

ایلنا: 13 هزار متر مربع فضاهای بهداشتی، درمانی و پژوهشی در خراسان‌شمالی امروز و فردا با حضور وزیر بهداشت به بهره‌برداری می‌رسند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، ابراهیم گلمکانی اظهار کرد: برای ساخت این میزان پروژه بیش از 200 میلیارد ریال هزینه شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان‌شمالی ادامه داد: مهرماه سال‌گذشته، راه اندازی 250 کلینیک ویژه در کشور کلید خورد و در سفر دو روزه وزیر بهداشت سه کلینیک ویژه در خراسان‌شمالی افتتاح می‌شود.

وی متذکر شد: کلینیک ویژه شهرستان شیروان نخستین پروژه‌ای است که توسط این وزیر به بهره‌برداری می‌رسد، همچنین دکتر هاشمی بازدیدی از روند ساخت بیمارستان 200 تختخوابی این شهرستان خواهد داشت. این بیمارستان هم اکنون پیشرفت فیزیکی حدود 80 درصدی دارد و امیدواریم با اعتباراتی که از محل سفر ریاست‌جمهوری برای این مرکز درمانی در نظر گرفته شده تا پایان سال‌جاری به بهره‌برداری برسد.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی خراسان‌شمالی افتتاح بخش NICU بیمارستان امام‌خمینی(ره) شهرستان‌شیروان را از دیگر برنامه‌های سفر وزیر بهداشت و هیات‌همراه به استان عنوان کرد.

وی درباره برنامه‌های روز دوم سفر وزیر بهداشت به استان خراسان‌شمالی نیز گفت: کلینیک ویژه بجنورد با مساحت جانبی حدود دو هزار و 500 متر مربع و با اعتبار 40 میلیارد ریال افتتاح خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی خراسان‌شمالی از افتتاح همزمان کلینیک ویژه شهرستان جاجرم با زیر بنای500 متر مربع نیز در روز دوم سفر دکتر هاشمی به استان خراسان‌شمالی خبر داد و گفت: سه کلینیک ویژه‌ای که در استان افتتاح می‌شود که دربازه زمانی کمتر از 8 ماه ساخته و تجهیز شده‌اند.

وی افتتاح بخش سوختگی بیمارستان امام‌علی(ع) بجنورد را یکی دیگر از برنامه‌های سفر وزیر بهداشت به این استان عنوان کرد و افزود: این بخش تنها مرکز سوختگی خراسان شمالی خواهد بود که ساخت آن از سال 86 آغاز شده بود.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی خراسان‌شمالی همچنین اظهار کرد: افتتاح آزمایشگاه حیوانات و ساختمان جدید مرکز تحقیقات گیاهان دارویی دانشگاه که با اعتبار 4میلیارد ریال ساخته شده و بازدید از بیمارستان در حال ساخت 320 تختخوابی بجنورد که حدود 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد نیز از دیگر برنامه‌های سفر وزیر بهداشت و هیات همراه به این استان خواهد بود.

گلمکانی با بیان اینکه با افتتاح بیمارستان شیروان و بجنورد تا پایان سال‌جاری، 520 تخت بیمارستانی به ظرفیت تخت‌های استان خراسان‌شمالی افزوده می‌شود، شاخص تعداد تخت به ازای هر هزار نفر جمعیت در این استان را در حال حاضر بین 1 تا 1.1 دانست و گفت: با بهره برداری از این دو بیمارستان، شاخص تخت بیمارستانی استان به حدود 1.5 به ازای هر هزار نفر می‌رسد.

خراسان شمالی وزیر بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر