کد خبر: 404868 A

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی خبرداد:

رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع و معادن و کشاورزی خراسان شمالی از اعزام هیات تجاری- بازاریابی به جمهوری آذربایجان و گرجستان خبر داد.

به گزارش ایلنا، محمد صمدی در این باره اظهار داشت: اعزام هیات تجاری – بازاریابی به جمهوری آذربایجان( باکو ) و گرجستان ( تفلیس ) از امروز به مدت یک هفته انجام می شود.

وی افزود: این هیات متشکل از 22 نفر از تجار و بازرگانان خراسان شمالی در بخش های مختلف صنعت، تجارت، کشاورزی، توریسم و مواد غذایی به این کشورها اعزام می شوند.

صمدی هدف از اعزام این هیات را مطالعه بازار و امکان سنجی جهت توسعه صادرات غیر نفتی و مبادلات تجاری فی مابین با کشور آذربایجان و گرجستان ذکر کرد و افزود: ملاقات های تجاری با اعضای اتاق مشترک ایران درگرجستان، اتاق بازرگانی تفلیس، وزارت کشاورزی، سفارت ایران و ملاقات با تجار گرجستان و نیز بازدیدهای صنعتی از جمله برنامه های پیش بینی شده در اعزام هیات به گرجستان است.

وی اظهار کرد: همچنین این هیات تجاری خراسان شمالی طی سفر به باکو ملاقات هایی را با سفیر ایران در باکو، اعضای اتاق بازرگانی این کشور ونیز بازدید های صنعتی از کارخانجات و ملاقات های تجاری به منظور سرمایه گذاری مشترک خواهند داشت.

وی گفت: این در حالی است که هیات گرجستانی نیز طی هفته گذشته به منظور مبادله تجاری و سرمایه‌گذاری مشترک در خراسان شمالی حضور پیدا کردند که منجر به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترکی نیز شد.

ایران خراسان شمالی صنایع و معادن کشاورزی گرجستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر