کد خبر: 411004 A

همزمان با برگزاری جشن عاطفه‌ها انجام شد؛

ایلنا: مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی از وجود 71 مرکز نیکوکاری جشن عاطفه ها در استان خراسان شمالی خبرداد وگفت: 6 هزار و 600 دانش آموز تحت پوشش این نهاد، نیازمند کمک های مردم در جشن عاطفه‌ها هستند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، عباس اهرابی در نشست با خبرنگاران استان از برگزاری جشن عاطفه ها در دو مقطع زمانی 25 شهریورماه و 10 مهر و تحویل آنها تا 20 مهرماه به دانش آموزان نیازمند خبر داد و گفت: همزمان با آغاز سال تحصیلی جشن عاطفه ها برگزار می شود.

وی افزود: همچنین اقلام جمع‌آوری شده جشن عاطفه‌ها تا 20 مهر امسال‌طی 10 روز تقدیم دانش‌آموزان محرم خواهد شد.

وی با بیان این که امسال پایگاه های جشن عاطفه ها در سطح شهر نخواهیم داشت گفت: در سال جاری براساس رویکرد جدید کمیته امداد شیوه نوینی را در پیش گرفتیم که تمامی کمک های مردمی از طریق سامانه پیامکی #*8877* واریز شود.

اهرابی از وجود 71 مرکز نیکوکاری در سطح استان خراسان شمالی برای جمع آوری کمک های مردمی برای جشن نیکوکاری خبرداد و گفت: امسال در آغاز سال تحصیلی  100 هزار پاکت نیکوکاری در مدارس استان توزیع خواهد شد .

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی اظهار کرد:  هم اکنون 6 هزار و 600 دانش آموز شامل سه هزار و 141 دانش آموز مقطع ابتدایی و 3 هزار و 461 دانش آموز مقطع متوسطه تحت پوشش این نهاد هستند.

وی افزود: از مجموع دانش آموزان تحت پوشش 3 هزار و 200 دانش آموز در مناطق محروم در حال تحصیل هستند.

اهرابی خاطرنشان کرد: امسال بر خلاف سال های گذشته پایگاه های جمع آوری کمک های مردمی چندانی نداریم و کمک ها به صورت الکترونیکی از طریق سامانه پیامکی دریافت می شود.

وی تصریح کرد: مردم و خیران در هرجای کشور می‌توانند کمک‌های خود را از طریق سامانه به نیازمندان هر شهر، منطقه، روستا و یا مدرسه مورد نظر اهدا کنند.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی یادآور شد: علاوه بر این کمک های نقدی و غیرنقدی مردم استان در 71 مرکز نیکوکاری واقع در محلات جمع آوری می‌شود و بیش از 100 هزار پاکت نیکوکاری نیز همزمان با آغاز سال تحصیلی در بین مدارس توزیع می شود.

وی از اختصاص 200 میلیون تومان اعتبار برای هزینه پوشاک و 150 میلیون تومان برای هزینه لوازم التحریر دانش آموزان تحت پوشش خبر داد و گفت: این اعتبار کفاف دانش آموزان را به هیچ وجه نمی‌دهد.

اهرابی متذکر شد: برای تامین هزینه فرم مدارس و لوازم تحریر دانش آموزان نیازمند بیش از سه میلیارد و 900 میلیون تومان نیاز است.

وی میزان کمک های مردم استان در سال گذشته را 630 میلیون تومان ذکر کرد و گفت: پیش بینی می‌شود در سال جاری حدود یک میلیارد تومان جمع آوری شود.

پوشش خراسان شمالی دانش آموز کمیته امداد جشن عاطفه ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر