کد خبر: 414730 A

سرپرست تامین اجتماعی خراسان شمالی:

سرپرست تامین‌اجتماعی‌خراسان‌شمالی پوشش بیمه‌های اجتماعی را از الزامات دانست و گفت: تامین آتیه شهروندان با اندوخته‌های اندک امکان‌پذیرنیست و دراین راستا بهترین مکانیزم موجود، سرمایه‌گذاری در بیمه‌های‌اجتماعی است.

به گزارش ایلنا، سید احمد سیدی در آیین تجلیل از بازنشستگان، همسران بازمانده و از کارافتادگان نمونه استان با تاکید بر اینکه تجلیل از سالمندان و بازنشستگان جزء لاینفک تفکر اسلامی است، گفت: حضور سالمندان و بازنشستگان و بزرگان مایه خیر و برکت در جامعه است.

وی با اشاره به پیچیدگی های اجتماعی جامعه امروز، افزود: با توجه به این مسائل نیاز است که قبل از اینکه فرد توانایی لازم برای کار کردن را از دست دهد مکانیزم های لازم برای یک زندگی راحت برای وی فراهم شود تا شخص با اعتماد به نفس به زندگی خود ادامه دهد.

سیدی از سالمندان به عنوان آیینه تمام نمای فعالان گذشته جامعه یاد کرد و گفت: در همین راستا ایجاب می کند که در بحث سیاست گذاری ها به این قشر توجه ویژه ای شود تا در دوران بازنشستگی بتوانند نیازهای خود را به خوبی برطرف کنند.

وی بهترین بستر موجود برای این امر را نهادهای بیمه ای به ویژه تامین اجتماعی دانست تا با اندوختن سرمایه های لازم قبل از بازنشستگی، در دوران سالمندی معیشت آنها بدون نیاز به دیگران تامین باشد.

سرپرست تامین اجتماعی خراسان شمالی اظهار کرد: از افتخارات سازمان در این است که بازنشستگان، مستمری بگیران و از کارافتادگان و بازماندگان می توانند ماحصل سرمایه گذاری خود را که نتیجه سال ها فعالیت و تلاش است از این سازمان دریافت کنند و برای انها شادابی و نشاط فراهم شود.

وی با تاکید بر اینکه بی شک تامین آتیه شهروندان با اندوخته های اندک امکانپذیر نیست، گفت: در این راستا بهترین مکانیزم موجود، سرمایه گذاری در بیمه های اجتماعی است.

وی به کمتر بودن میزان ریسک در بحث سرمایه گذاری در نهادهای بیمه های اجتماعینسبت به ذخیره اندوخته ها به صورت شخصی نیز اشاره کرد و افزود: بیمه های اجتماعی بی شک از الزامات جامعه امروز است.

سیدی اظهار کرد: سازمان تامین اجتماعی در طول این سال ها به خوبی اثبات کرده که از عهده تعهدات خود به خوبی برآمده و ایفای ماموریت می کند.

وی با تاکید بر اینکه در این میان برنامه های نظام تامین اجتماعی نیاز به اصلاحات ویژه دارد، اظهار کرد: در همین راستا از ابتدای سال 95 تا کنون با توجه به تدوین برنامه ششم توسعه، جلسات متعددی در این راستا به ویژه با نمایندگان مجلس در استان گذاشته شده و مائل و مشکلات موجود احصاء شده است.

وی افزود: این مشکلات که بخش بسیاری از آنها مربوط به حوزه قوانین و مقررات سنوات گذشته است و  باعث شده بود تا سازمان نتواند انتظارات مخاطبین خود را به خوبی برآورده کند و بخش زیادی از منابع تامین اجتماعی را دچار تزلزل کرده بود هم اکنون شناسایی شده است تا مورد بازنگری قرار گیرد.

سرپرست تامین اجتماعی خراسان شمالی ادامه داد: با اصلاح این قوانین مشمولین غیرواقعی سازمان شناسایی شدند تا منابع تامین اجتماعی در راستای مشمولین واقعی هزینه شود و شاهد ارتقای کیفی خدمات تامین اجتماعی باشیم.

وی در ادامه به دستاوردهای تامین اجتماعی در دولت تدبیر و امید اشاره کرد که از مهمترین آنها قانون جلوگیری از ارائه تعهدات به مشمولان غیرواقعی سازمان بوده که طی آن با تامین به موقع حقوق مشتمری بگیران، تدابیر لازم برای آینده نگری جامعه بازنشستگی برای 20 سال آینده فراهم و تعهداتی که به دوش سازمان است را تضمین می کند.

سیدی از احیای معاونت فرهنگی و اجتماعی به عنوان دیگر دستاورد سازمان  یاد کرد که با توجه به تحت پوشش قرار گرفتن 50 درصد جامعه در این سازمان، از نیازهای اساسی بوده و برنامه های بیمه شدگان را برنامه ریزی و باعث ارتقای فرهنگ بیمه ای می شود.

وی با تاکید بر احیای تفکر سه جانبه گرایی کارگران، کارفرمایان و دولت به عنوان دیگر دستاورد سازمان در این دولت، اظهار کرد: احیای این تفکر باعث شده تا احتمال هر گونه سوء استفاده و دخل و تصرف در منابع سازمان به حداقل برسد.

وی همچنین از ایجاد شعبه دو تامین اجتماعی استان و در نتیجه آن نبود صف و ترافیک در ارائه خدمات به عنوان دستاورد مهم سازمان تامین اجتماعی خراسان شمالی یاد کرد.

سیدی همچنین یکی از مهمترین دستاورد اداره کل تامین اجتماعی خراسان شمالی را کسب رتبه دوم کشوری این اداره کل در تدوین برنامه های راهبردی در میان27 استان کشور عنوان کرد.

سیدی از تدوین 25 برنامه عملیاتی و راهبردی اداره کل تامین اجتماعی خراسان شمالی در راستای تحقق اهداف اقتصادی مقاومتی خبرداد و افزود: استان خراسان شمالی اولین استان در سطح کشور است که برنامه‌های عملیاتی خود را تدوین کرد.

وی ادامه داد: این امر باعث شده بود که سایر استان‌ها نیز از استان ما الگوبرداری کنند.

سرپرست اداره کل تامین اجتماعی خراسان شمالی توسعه خدمات الکترونیکی برای دریافت ثبت های غیر حضوری، ابلاغ های الکترونیکی، حرکت در مسیر خدمات الکترونیکی، تشکیل پرونده الکترونیکی که باعث افزایش سرعت خدمات و کاهش انحراف عملکرد های سازمان شده بود را از دیگر دستاوردهای سازمان در دولت یازدهم برشمرد.

سرپرست اداره کل تامین اجتماعی خراسان شمالی در ادامه به دستاوردهای این اداره کل در دولت یازدهم اشاره کرد و افتتاح سه شعبه اقماری در سطح شهرستان های استان و افتتاح شعبه دو تامین اجتماعی در مرکز استان را از دستاوردهای دولت تدبیر امید عنوان کرد.

وی بروسپاری و راه اندازی واحد کارگزینی تامین اجتماعی در مرکز استان و ارتقای شعبه شهید نظام شیروان از تیپ 3 به تیپ 2 و ارتقای شعبه مانه سملقان از تیپ 5 به تیپ 4 و شعبه جاجرم از تیپ 5 به تیپ 4 را ازدیگر دستاوردهای اداره کل تامین اجتماعی خراسان شمالی در دولت یازدهم برشمرد

مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان شمالی نیز در این همایشبا تاکید بر اینکه موفقیت های حاصل شده زیر سایه پر مهر بازنشستگاه حاصل شده، اظهار کرد: ثبات و پویایی جامعه امروز ما در ادامه مسیر مقدس بازنشستگان حاصل شده است.

دکتر احمدیان با بیان اینکه بازنشستگان هیچ گاه از ذهن فراموش نمی شوند با تاکید بر جایگاه ویژ ه و بالای آنها، گفت: بازنشستگان بهترذین یار و یاور چرخه اقتصادی و معرفتی جامعه هستند.

گفتنی است در این مراسم تعدادی از بازنشستگان، همسران بازمانده و از کار افتادگان کلی با اهدای هدیه و لوح، تقدیر شدند.

پوشش سالمندان سرمایه گذاری مشکلات تامین اجتماعی خراسان شمالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر