کد خبر: 109279 A

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان:

هنوز آثار جنگ در عمق و زیر خروارها خاک نهفته است که نیاز هست استخراج شود.

ایلنا: معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان گفت: در دفاع مقدس هنوز گنج نهفته ای داریم که نیاز است استخراج شود زیرا درس هایی برای انسان سازی، نسل سازی و فرهنگ سازی است.
به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، سید کریم حسینی در مراسم افتتاحیه نمایشگاه نقاشی، عکس و کاریکاتور " مقاومت " در موزه هنرهای معاصر اهواز ضمن تشکر از حجت الاسلام سپهر و گرامیداشت یاد امام و شهدا افزود: جنگ ۲۵ سال پیش تمام شده اما یک نکته مهم است و آن اینکه ما هنوز در دفاع مقدس گنج نهفته ای داریم و هنوز آثار جنگ در عمق و زیر خروارها خاک نهفته است که نیاز هست استخراج شود و درس هایی برای انسان سازی، نسل سازی و فرهنگ سازی است.

وی افزود: یکی از بهترین ابزارها برای گنج یاب، هنر است. اگر هنرمندان بتوانند متعهدانه و خوب به دنبال این گنج ها باشند و در حوزه های خط، نقاشی، عکس و فیلم به خوبی و با ظرافت به دنبال گنج باشند ما گنج های خوبی را می توانیم به نسل های بعد منتقل کنیم.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان با بیان اینکه یکی از وظایف ما مدیران این است که این گنج را به دست هنرمندان بدهیم، تصریح کرد: من از همه دست اندرکاران به سهم خودم تشکر می کنم و ان شاءا.. خداوند متعال به ما توفیق بدهد که از ابزار هنر به خوبی استفاده کنیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان نیز در این برنامه ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و گرامی داشت یاد امام و شهدا و ایثار و مقاومت ملی گفت: در استان خوزستان ده ها فعالیت فرهنگی در حال انجام است و جشنواره هنرهای تجسمی با واژه مقدس " مقاومت " نیز عجین شده است.

حجت الاسلام سپهر افزود: فعالیت های خوبی را در این هفته شاهد هستیم و صحنه های خوبی از آثار دفاع مقدس در قالب نقاشی و کاریکاتور و غیره دیده می شود و کارهای خوبی در این زمینه انجام شده است.

بر اساس این گزارش، در نمایشگاه " مقاومت " ۱۴۵ اثر شامل: ۵ اثر نقاشی، ۲۰ اثر پوستر، ۳۰ اثر کاریکاتور، ۶۰ اثر عکس و ۳۰ اثر نقاشی از هنرمندان استان در ورک شاپ دفاع مقدس سال گذشته با همکاری انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس، موزه هنرهای معاصر فلسطین و و انجمن هنرهای تجسمی استان خوزستان در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است.

این نمایشگاه به مدت ۱۵ روز در دو نوبت صبح ۹ تا ۱۲ و بعد از ظهر ۱۷ تا ۲۰ پذیرای عموم بازدیدکنندگان است.

همچنین در گالری شماره ۴ این نمایشگاه ۲۷ اثر از آثار هنرمند فرهیخته استان حمزه فرهادی با موضوع جنگ و دفاع مقدس به نمایش گذاشته شده است.

اداره کل ارشاد خوزستان استانداری خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر