کد خبر: 109281 A

به مناسبت هفته گردشگری /

موزه علم و طبیعت دانشگاه شهید چمران اهواز دارای ۱۸ بخش مجزاست که هر بخش دارای مناظر و ماکت‌های بکر و کمتر دیده شده‌ای است که هر بازدید کننده‌ای مشتاق دیدن این ماکت‌هاست.

ایلنا: دوستداران میراثفرهنگی خوزستان به مناسبت هفته گردشگری از موزه علم و طبیعت دانشگاه شهید چمران اهواز دیدن کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، این بازدید سه ساعته که با حضور معاون گردشگری اداره کل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان انجام شد با استقبال دوستداران میراثفرهنگی و خبرنگاران فعال در این حوزه برگزار شد.
معاون گردشگری اداره کل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان در این بازدید اظهار کرد: بازدید از این موزه با هدف فرهنگ سازی و برای ترویج بازدید از موزه‌ها در سطح خوزستان انجام شده است.
افسانه زمانی تاکید کرد: به این منظور از خبرنگاران و فعالان در این حوزه دعوت شده است که خود سفیران تبلیغ بازدید از موزه‌های خوزستان باشند و فرهنگ چنین بازدید‌هایی در جامعه نهادینه شود.
وی خاطر نشان کرد: بازدید از موزه‌ها از جمله اقداماتی است که توسط هر گردشگری در سفرها انجام می‌شود و مردم هر شهر نیز باید با دیدن موزه‌های شهر خود از داشته‌های موجود شهرشان باخبر بوده و با آنها آشنا شوند.
موزه علم و طبیعت دانشگاه شهید چمران اهواز دارای ۱۸ بخش مجزاست که هر بخش دارای مناظر و ماکت‌های بکر و کمتر دیده شده‌ای است که هر بازدید کننده‌ای مشتاق دیدن این ماکت‌هاست.
این موزه در بخش هایی مانند تاریخ طبیعی، اسکلت شناسی جانوران، حشره شناسی، گیاه شناسی، آبزیان، پیشگامان علم، هنری، خانه فیلم، تدریس، کتابخانه، کارگاه، علوم پزشکی، فیزیک، زمین شناسی، تشریح جانوری، تحول تکنولوژی، صدا و سیما و کامپیوتر در حال خدمات دهی به مردم است.
در بخش پزشکی این موزه بخش‌هایی مانند میکروبیولوژی، هماتولوژی، پاتولوژی، ژنتیک، آناتومی، جنین شناسی، تشخیص بیماری‌های بدخیم، آزمایشگاه، قلب و عروق و… وجود دارد.

اداره کل میراث فرهنگی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر