کد خبر: 109672 A

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان آغاجاری:

همایشی با عنوان نقش کتاب و کتابخوانی در تعلیم و تربیت و پیشرفت تحصیلی در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی شهید مدنی آغاجاری برگزار شد.

ایلنا: رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان آغاجاری از برگزاری همایش نقش کتاب و کتابخوانی در تعلیم و تربیت و پیشرفت تحصیلی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، نرگس موقرپور گفت: با آغاز سال تحصیلی جدید همایشی با عنوان نقش کتاب و کتابخوانی در تعلیم وتربیت و پیشرفت تحصیلی در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی شهید مدنی آغاجاری برگزار شد.

وی افزود: طی فراخوانی از والدینی که فرزند پیش دبستانی ودبستانی دارند دعوت گردید تا در این جلسه حضور به‌هم رسانند تا نسبت به نقش کتاب و کتابخوانی در کودکان و نوجوانان اطلاع و آگاهی یابند.

موقرپور گفت: سخنران جلسه که یکی از اساتید دانشگاه و مشاور در امر تحصیلی و تعلیم و تربیت بود، اظهار داشت که پایه و اساس آینده تحصیلی و پیشرفت کودکان، ابتدا از خانه و خانواده شروع می‌شود و بعد در دوران پیش دبستانی و دبستان این علاقه به مطالعه مشکل می‌گیرد.

وی افزود: اگر خانواده‌ها از ابتدا کودکان را تشویق به مطالعه نمایند و در اصل پدران و مادران خود به امر مطالعه علاقمند باشند این علاقمندی به کودکان نیز منتقل شده و در آینده تحصیلی آن‌ها نقش مهمی دارد.

موقرپور در پایان افزود: در این جلسه که همراه با پرسش و پاسخ هم بود، پدران و مادران سوالات و ابهامات خود را در امر آموزش و تربیت کودکان مطرح نمودند که از سوی مشاور به آن‌ها پاسخ داده می‌شد و کتاب‌های مفیدی نیز دراین زمینه به آن‌ها معرفی شد. در پایان جلسه از حاضران در جلسه، کسانی که عضو کتابخانه نبودند خود و فرزندانشان به عضویت کتابخانه در آمدند.

آغاجاری اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر