کد خبر: 111672 A

استاندار خوزستان خواستار شد:

استاندار خوزستان از وزیر مسکن و شهرسازی خواهیم خواست تا تسهیلات بافت های فرسوده آبادان و خرمشهر ادامه یابد.

ایلنا: استاندار خوزستان با تاکید بر اهمیت بازسازی بافتهای فرسوده گفت: تخصیص و پرداخت اعتبار به بافت‌های فرسوده آبادان و خرمشهرو بر شتاب بخشی در بازسازی این مناطق ضروری است.
به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان ˈسید جعفر حجازِیˈ درنشست بررسی وضعیت عمران شهری آبادان در محل فرمانداری این شهرستان افزود: با توجه به آسیب‌های وارده به آبادان و خرمشهر در دوران جنگ تحمیلی در درخواستی از وزیر مسکن و شهرسازی خواهیم خواست تا نسبت به ادامه پرداخت تسهیلات بافت‌های فرسوده این دو شهرستان اقدام شود.
وی بر ضرورت گشایش تسهیلات طرح خود مالک از سوی بانک مسکن در سال جاری تاکید کرد و گفت: بانک مسکن باید در این خصوص شتاب بیشتری داشته باشد.
شهردار آبادان نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از وضعیت ساخت و ساز بافت‌های فرسوده نسبت به تامین نشدن تسهیلات مربوطه انتقاد کرد.
ˈمحمودرضا شیرازیˈ به پرداخت نشدن تسهیلات طرح خود مالکی از سوی بانک مسکن اشاره کرد و گفت: بانک مسکن تسهیلاتی در این زمینه پرداخت نمی‌کند و این در حالیست که بانک ملی برای اینگونه تسهیلات ضامن کارمند می‌خواهد که تامین آن برای مردم مشکل خواهد بود.
شهردار آبادان با اشاره به فعالیت‌های شهرداری گفت: ۴۲ پروانه ساختمانی در قالب ۸۷ واحد مسکونی با پنج هزار و ۶۹۲ متر مربع عرصه و زیر بنای هشت هزار متر مربع صادر شده است که با استقبال خوب مردم روبرو شد.
سرپرست بانک مسکن شهرستان آبادان در این نشست گفت: این بانک دو سال نسبت به پرداخت تسهیلات بافت فرسوده و طرح خود مالک به متقاضیان اقدام کرده که در این مدت ۶۴ میلیارد و۵۰۰ میلیون ریال برای ۳۸۰ واحد ساختمانی تسهیلات پرداخت شده است.

وی افزود: هم اکنون سامانه کشوری بانک مسکن برای پرداخت تسهیلات خود مالکی باز نشده اما در قالب طرح خود مالکی درخواست تسهیلات پذیرفته شده تا زمانیکه سامانه در سطح کشور گشایش یابد.

استانداری خوزستان آبادان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر