کد خبر: 113124 A

مدیر کل میراثفرهنگی خوزستان خبر داد:

شهرستان امدیدیه در بخش معماری نفت داشته‌‌های زیادی دارد و باید کوشید این آثار حفظ شوند.

ایلنا: مدیر کل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان از راه‌اندازی اداره میراثفرهنگی در شهر امیدیه خبر داد.
به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، افشین حیدری اظهار کرد: شهرستان امیدیه دارای آثار تاریخی صنعتی و تپه‌های تاریخی است و باید برای حفاظت از این آثار متولی در نظر گرفته می‌شد و به این دلیل اداره میراثفرهنگی در این شهر راه‌اندازی شده است.
وی با اشاره به اینکه شهرستان امیدیه در بخش نفت دارای تاریخچه‌ای طولانی است، افزود: شهرستان امیدیه در بخش معماری نفت داشته‌‌های زیادی دارد و باید کوشید این آثار حفظ شوند.
وی با اشاره به اینکه داشته‌های تاریخی را باید حفاظت کرد، گفت: نمی‌گذاریم کسی به آثار تاریخی دست اندازی کند و به این دلیل در راستای حفاظت از آثار تاریخی گام بر می‌داریم.
حیدری گفت: راه‌اندازی اداره میراثفرهنگی در هر شهری می‌تواند در راستای رونق بخشیدن به آثار تاریخی و حفاظت از آنها نقش مهمی ایفا کند و در این زمینه در حال تلاش هستیم تا در شهرهایی که نمایندگی و اداره میراثفرهنگی وجود ندارد اقدامات لازم برای ایجاد اداره میراثفرهنگی انجام شود.
وی خاطر نشان کرد: شهرستان امیدیه در گام نخست راه‌اندازی شده است و قرار است به شهر تازه تاسیس جایزان و میانکوه نیز خدمات ارائه کند و از آثار تاریخی آنها نیز حفاظت نماید.

اداره کل میراث فرهنگی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر