کد خبر: 115418 A

مدیرکل میراثفرهنگی خوزستان خبر داد:

شهرستان‌های اندیکا، رامشیر، امیدیه، هفتکل و ماهشهر در آینده نزدیک صاحب نمایندگی میراثفرهنگی می‌شوند.

ایلنا: مدیر کل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان گفت: پنج شهر خوزستان که تاکنون اداره میراثفرهنگی نداشته‌اند صاحب اداره می‌شوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، افشین حیدری اظهار کرد: بسیاری از شهرهای خوزستان از اداره میراثفرهنگی محروم هستند و به این دلیل می‌کوشیم تا برای نظارت بر حفاظت آثار و داشته‌های میراثی شهرهای خوزستان در این شهر‌ها نمایندگی میراثفرهنگی را راه‌اندازی کنیم.

وی با اشاره به اینکه راه‌اندازی نمایندگی اداره میراثفرهنگی در شهر‌ها بسیار دشوار است، افزود: می‌کوشیم تا نظر مساعد مرکز را برای احداثاین نمایندگی‌ها جلب کنیم و در این باره از همه ظرفیت‌های موجود استفاده می‌کنیم.

افشین حیدری با اشاره به شهرهایی که در آینده نزدیک صاحب نمایندگی میراثفرهنگی می‌شوند، گفت: شهرستان‌های اندیکا، رامشیر، امیدیه، هفتکل و ماهشهر در آینده نزدیک صاحب نمایندگی میراثفرهنگی می‌شوند.

حیدری با اشاره به اینکه کلان شهر اهواز نیز اداره میراثفرهنگی ندارد، افزود: به منظور کاهش مراجعات به اداره کل میراثفرهنگی و رفع مشکلات در حوزه حفاظت آثار تاریخی در شهرستان اهواز اداره میراثفرهنگی تاسیس خواهد شد.

مدیر کل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان خاطر نشان کرد: راه‌اندازی اداره میراثفرهنگی شهر اهواز باعثمی‌شود تا رسیدگی به مشکلات خانه‌های تاریخی و حفاظت از بناهای با هویت شهری بهتر انجام شود و در این بخش مطمئنا گام‌های موثری برداشته خواهد شد.

وی گفت: نمایندگی‌های میراثفرهنگی در شهرستان‌ها و اداره میراثفرهنگی شهرستان اهواز تا پایان سال‌جاری راه‌اندازی می‌شوند.

اداره کل میراث فرهنگی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر