کد خبر: 116059 A

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شوشتر:

در این جلسه اساتید برجسته ادب فارسی درباره مقام و جایگاه و زندگینامه مولانا سخنرانی کردند.

ایلنا: رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شوشتر از برگزاری همایش بزرگداشت مولوی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، معصومه نیکفرد گفت: اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شوشتر با همکاری اعضای کانون ادبی «مهر» کتابخانه‌ها، همایش بزرگداشت مولانا را در کتابخانه علامه شیخ شوشتری برگزار کرد.

وی افزود: کانون ادبی این شهرستان برگزاری نشست‌های تخصصی شعر و ادب را از اولویت‌های مهم خود قرار داده تا نه تنها بسترهای لازم برای جلب رضایت مخاطبان و اعضا را فراهم کند بلکه وظیفه اخلاقی خود را برای افزایش شناخت عموم جامعه نسبت به بزرگان، مفاخر ادبی و مشاهیر ایران و جهان را به انجام رساند.

نیکفرد افزود: در این جلسه اساتید برجسته ادب فارسی آقایان کیانی‌پور و رادمنش درباره مقام و جایگاه و زندگینامه مولانا سخنرانی داشته و همچنین پارسا نسب شاعر یکی از شهرستان شعرهای خود را در خصوص عید قربان سرود.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شوشتر گفت: از دیگر برنامه‌های این همایش می‌توان به سخنرانی مرعشی، معاون شورای شهر، اجرای زیبای گروه موسیقی سنتی با هنرمندی آقایان شاهمردادیان و بهلول، ارائه مقاله‌ای در خصوص زندگینامه مولانا توسط نورعلی شاعر شهرستان اشاره کرد و در پایان، برنامه با اجرای زیبای موسیقی سنتی برادران بهلول همراه با سرودن شعر نی نامه پایان پذیرفت.

اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر