کد خبر: 119650 A

مدیر کل کتابخانه های عمومی در اتاق فکر صدا و سیمای خوزستان:

در آستانه هفته کتاب، اتاق فکر صدا و سیمای مرکز خوزستان با موضوع هفته کتاب برگزار شد.

ایلنا: جلسه اتاق فکر صدا و سیمای مرکز خوزستان با موضوع هفته کتاب، کتابخوانی و مطالعه در محل صدا و سیمای مرکز استان با حضور مدیر کل صدا و سیما و معاونین صدا، سیما، خبر و برنامه ریزی و همچنین مدیر کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان و کار‌شناسان اداره کل برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، در این جلسه به بررسی مسائل مربوط به حوزه کتاب و کتابخوانی با حضور دو مدیر کل پرداخته شد و کار‌شناسان نظرات و پیشنهادات خود را در این زمینه ارائه دادند که موجب همکاری‌های هر چه بیشتر این دو سازمان در خصوص تبلیغات و اطلاع رسانی بحثکتاب بر طبق فرمایشات مقام معظم رهبری شده است.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز خوزستان گفت: در سیستم جامع و برنامه ریزی صدا و سیما، کتاب و کتابخوانی جایگاهی ویژه دارد.

مسلم رحیمی ضمن اشاره به لزوم تشکیل این اتاق فکر گفت: کتاب و کتابخوانی محور اصلی برنامه‌های فرهنگی صدا و سیما بوده و خواهد بود چرا که رهبر معظم انقلاب اسلامی در جلسات مختلف به این موضوع تاکید کرده و خواستار همکاری همه دستگاههای اجرایی شده‌اند.

وی افزود: برنامه‌های مختلف کتابخانه‌های عمومی خوشبختانه به صورت مستمر در واحدهای مختلف صدا و سیما در حال انجام و پوشش می‌باشد و البته نیاز به جای کار بیشتری دارد که باید با همکاری دستگاههای فرهنگی علی الخصوص نهاد کتابخانه‌های عمومی بسط و گسترش یابد.

وی گفت: صدا و سیما در زمینه تولید برنامه‌های محتوایی کتاب و کتابخوانی آمادگی کامل دارد و نیاز است اداره کل کتابخانه‌های عمومی جدول برنامه‌های پیشنهادی خود را جهت بررسی و طرح در اتاق فکر ارائه دهد. برنامه‌های مختلفی از جمله معرفی کتاب، معرفی کتابخانه‌های عمومی، پوشش خبری و تصویری برنامه‌های فرهنگی و… می‌تواند در این موضوع قرار گیرد.

رحیمی افزود: در خصوص هفته کتاب نیز ما همکاری لازم را در خصوص برنامه‌های مختلف کتابخانه‌های عمومی خواهیم داشت و منتظر اعلام برنامه‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان خواهیم بود.

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان نیز در این نشست گفت: صدا و سیمای خوزستان در حوزه کتاب جزء استانهای بر‌تر در کشور است.

لفته منصوری گفت: صدا و سیما به عنوان یک منبر عظیم در استان می‌باشد که خوشبختانه در استان ما شاهد برنامه جدید و کار‌شناسی شده از این مرکز هستیم که به عنوان نقطه قوت این سازمان است.

وی افزود: هفته کتاب و موضوع کتاب و کتابخوانی موضوع ملی و حاکمیتی است که متولی خاصی در استان ندارد و به فرموده رهبر فرزانه انقلاب همه دستگاههای اجرایی استان در این خصوص مسئولند، رهبر معظم انقلاب در دیدار با کتابداران سراسر کشور خواستار یک تجدید مطلع نوینی در حوزه کتاب شدند و خواستار نگاه ویژه مسئولین اجرایی کشور به این موضوع مهم و بنیادی شدند.

منصوری گفت: خوشبختانه در استان خوزستان، صدا و سیما همکاری بسیار خوبی را در بحثکتاب و کتابخوانی داشته است که جا دارد از زحمات تمام همکاران این مرکز تقدیر و تشکر شود، چرا که صدا و سیمای مرکز خوزستان در حوزه کتاب و کتابخوانی جزء استانهای بر‌تر در کشور است که این نشان از اهتمام اهالی صدا و سیما به ویژه مدیر کل محترم این مرکز به بحثکتاب و مطالعه است.

منصوری افزود: هفته کتاب از ۲۵ آبان لغایت ۲ آذر خواهد بود که این اداره کل برنامه‌های فرهنگی مختلفی را در این هفته در نظر گرفته است که کلیه فعالیت‌ها با جزئیات به صدا و سیمای مرکز استان جهت بهره برداری تقدیم خواهد شد و همچنین این روابط و همکاری باید به صورت مستمر ادامه پیدا کند و طرفین انتظارات خود را اعلام نمایند.

در این جلسه در پایان مصوب شد بعد از پایان هفته کتاب، ۳ برنامه ساخت تله فیلم با موضوع کتاب، معرفی کتاب به صورت ویژه برنامه و برنامه ریزی جهت اجرای برنامه‌های مشارکتی در دستور کار این اتاق فکر قرار بگیرد و با همکاری و تعامل روش‌های کاری با رویکردی جدید پیش بینی شود.

اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر