کد خبر: 119698 A

فرماندار اهواز خبر داد:

اعتیاد بلای خانمان سوزی است که در مقیاس جهانی معضلاتی را ایجاد کرده و به ویژه قشر جوان را که آینده سازان جامعه هستند تهدید می‌کند.

ایلنا: فرماندار اهواز گفت: در شش ماهه نخست سال جاری بیش از ۳۷۷ کیلوگرم مواد مخدر توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر کشف و ضبط شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، فدعمی با ذکر این خبر در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر افزود: همچنین در سال جاری ۲۲ مرحله پاکسازی مناطق آلوده نیز توسط نیروی انتظامی انجام شده است.

وی خاطر نشان کرد: اعتیاد بلای خانمان سوزی است که در مقیاس جهانی معضلاتی را ایجاد کرده و به ویژه قشر جوان را که آینده سازان جامعه هستند تهدید می‌کند.

فرماندار اهواز ادامه داد: نیروی انتظامی و دستگاه‌های اجرایی ذیربط تلاش خود را در جهت مبارزه با مواد مخدر انجام می‌دهند اما رسالت دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی جامعه نیز در این زمینه بسیار سنگین است، چرا که آگاه سازی و پیشگیری مهم‌ترین اصل در مصون نگه داشتن جامعه از مواد مخدر است.

وی افزود: در این راستا ۵ کمیته قضایی، مقابله با عرضه، فرهنگی–پیشگیری، درمان و حمایتهای اجتماعی و مشارکت‌های مردمی در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان اهواز فعال هستند و برنامه‌های مختلفی را جهت پیشگیری، آموزش و درمان تدوین و اجرا نموده‌اند.

فرماندار اهواز از برگزاری کارگاههای آموزشی مهارتهای زندگی و پیشگیری از اعتیاد برای والدین دانش آموزان توسط آموزش و پرورش خبر داد و افزود: دوره‌های ضمن خدمت فرهنگیان با رویکرد پیشگیری از اعتیاد و سوء مصرف مواد مخدر و ایجاد تشکل‌های دانش آموزی پیشگیری از اعتیاد، نظیر تشکل نوجوان سالم از جمله دیگر اقدامات آموزش و پرورش در این زمینه است.

وی افزود: با توجه به اینکه در بررسی‌های صورت گرفته رابطه اعتیاد و بی‌سوادی مشخص شده، نهضت سواد آموزی اقدام به بستن تفاهم نامه فرهنگی آموزشی با مراکز اقامتی مصرف کنندگان مواد مخدر نموده و آماده عقد قرارداد با افرادی است که به عنوان آموزشگر امکان با سواد نمودن معتادان بی‌سواد را دشته باشند.

فدعمی عنوان نمود: در کمیته درمان نیز دوره‌های آموزشی و توجیهی ویژه روان‌شناسان، پزشکان و کار‌شناسان شبکه‌های بهداشتی درمانی توسط دانشگاه علوم پزشکی انجام شده و بر مراکز سوء مصرف، اقامتی و درمان نظارت می‌شود.

وی تشکیل تیم‌های اجتماع محور و معرفی افراد تحت درمان جهت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و وام‌های خوداشتغالی را از اقدامات بهزیستی دراین راستا عنوان نمود.

فرمانداری اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر